جشنواره فیلم فجر (132)

سی و یک نما- بهروز غریب‌ پور خبر مدیریتش بر کاخ سی‌ و پنجمین جشنواره فیلم فجر را تایید کرد.


 

سال گذشته یک ماه پیش از آغاز جشنواره چهره‌های مختلفی که قرار بود برای برگزاری جشنواره فجر در کنار محمد حیدری قرار بگیرند مشخص شده بود. بهروز غریب‌پور چهره سرشناس حوزه تئاتر جزء کسانی بود که با حیدری همراه شد و مسئولیت کاخ جشنواره را به عهده گرفت. امسال نیز غریب‌پور مسئولیت کاخ اصلی جشنواره را پذیرفته است.

پیش از این برخی از سایتهای سینمایی بدون معرفی منبع، این خبر را منتشر کرده بودند.

 

یکی از اتفاقات جشنواره فیلم فجر پس از حضور محمد حیدری به عنوان دبیر، استفاده از چهره‌های شناخته شده برای برگزاری و اداره جشنواره بود. سال گذشته مهتاب کرامتی و شهاب حسینی به عنوان مشاوران دبیر جشنواره انتخاب شدند که حسینی به خاطر کنار گذاشته شدن فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» ساخته محسن امیریوسفی از این سمت استعفا داد، اما کرامتی تا پایان باقی ماند و در حوزه اجرایی، طراحی و اقلام تبلیغاتی و... حضور فعالی داشت.

 

از چهره‌های دیگری که در جشنواره سال گذشته مسئولیت قبول کرد مجید مظفری بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون بود که مسئولیت کاخ مردمی جشنواره (پردیس ملت) را پذیرفت، به نظر می‌رسید دوران مدیریت حیدری در حوزه تئاتر باعث شده بود او با شناختی که به برخی چهره‌های این حوزه دارد مسئولیت بیشتری به هنرمندان شناخته‌شده در این زمینه بدهد.

 

به همین دلیل مسئولیت کاخ جشنواره (برج میلاد) نیز که اهالی سینما، منتقدان و رسانه‌ای‌ها در آن حاضر می‌شوند به بهروز غریب‌پور کارگردان سرشناس تئاتر سپرده شد.

 

سی و یک نما- زمان آغاز پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های جشنواره فیلم فجر در تهران و شهرستان‌ها اعلام شد و به گفته مدیر امور سینماهای جشنواره سی و پنجم پیش‌فروش بلیت‌ها از 8 صبح جمعه اول بهمن ماه برای شهر تهران و 8 صبح دوشنبه چهار بهمن ماه برای شهرستان‌ها آغاز خواهد شد.

سی و یک نما- امسال در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر رای‌گیری برای اهدای سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران دچار تحولاتی شده که از جمله آنها الکترونیک شدن روند رای‌گیری است.

سی و یک نما- در چند روز گذشته پذیرفته نشدن فیلم «کاناپه» به کارگردانی کیانوش عیاری یکی از مهم‌ترین حواشی هیات انتخاب سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر بود. علت اصلی عدم انتخاب «کاناپه» استفاده عیاری از کلاه گیس برای شخصیت‌های اصلی زن عنوان و اعلام شد فیلم عیاری باید اجازه نمایش خود را مقامات بالاتر دریافت کند. اما دبیر جشنواره فجر در تازه‌ترین گفت‌و‌گوی خود ضمن باکیفیت خواندن فیلم «کاناپه» از احتمال نمایش آن در جشنواره خبر داده است.

سی و یک نما- بزرگداشت محمد کاسبی در سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود.

سی و یک نما- در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بزرگداشت چهار سینماگر برگزار خواهد شد که دو بزرگداشت به فرهاد توحیدی فیلمنامه‌نویس و تورج منصوری مدیر فیلمبرداری اختصاص دارد.

سی و یک نما- صبح امروز، پنجشنبه 23 دی، محمد حیدری، دبیر جشنواره فیلم فجر با گروهی از صاحبان آثار بخش چشم‌انداز دیدار کرد.

چهارشنبه, 22 دی 1395 ساعت 11:04

هیأت داوران بخش اقلام تبلیغاتی جشنواره فیلم فجر معرفی شد

نوشته شده توسط

سی و یک نما- اعضای هیأت داوران بخش تبلیغات سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند.

 

سی و یک نما - روابط عمومی جشنواره فیلم فجر،اسامی 11 فیلم ، در بخش غیررقابتی چشم‌انداز سینمای ایران را که در کنار 33 فیلم بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) به نمایش درمی‌آید اعلام کرد. 

سی و یک نما- 5 فيلم ديگر به بخش سوداي سيمرغ راه پيدا کردند تا 33 فيلم در ليست نهايي اين بخش قرار بگيرد.

صفحه1 از10