رسانه دیگر (52)

سی و یک نما- بزرگمهر حسین پور که طراحی پوستر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر را به عهده داشت، درباره حواشی که سال گذشته برای این پوستر به وجود آمد، توضیحات جالبی را به آی سینما می‌دهد. حسین پور معتقد است برخی از اشخاصی که ذهن‌های منجمدی دارند با هر حرکت و یا ایده جدیدی مخالفت می‌کند. حسین پور در ادامه به انتقاد از پوستر فیلم‌های سینمایی می‌پردازد و می‌گوید این روزها جای طراحان پوستر را اشخاصی گرفتند که تنها راه استفاده از نرم افزار فتوشاپ را بلد هستند!

یکشنبه, 26 دی 1395 ساعت 08:57

رضا خوشنویس: خشت که به آسیاب بدی، خاک نصیب میشه آخر

نوشته شده توسط

سی و یک نما- کیوان کثیریان در یادداشت امروز خود در روزنامه ی شرق اتفاق های این روزها را با داستان هزاردستان زنده یاد علی حاتمی در کفه ترازو گذاشته و چنین می نویسد:

سی و یک نما- سینمای ایران از معدود کشورهایی است که با وجود بیش از 50 جشنواره فیلم کوتاه و بلند در موضوعات مختلف، دارای بیماری تورم در زمینه برگزاری جشنواره‌های فیلم است. بیماری مسری که ویروس آن در چند سال گذشته با سرعتی سرسام‌آور در حال انتقال به مدیران دولتی و نهادهای مختلف فرهنگی کشور است و هر روز بودجه های فرهنگی بیشتری صرف برگزاری جشنواره های بی ثمر فیلم با عناوین مختلف می شود.

سی و یک نما- مدیرکل دفتر نمایش خانگی گفت: بنا به دستور قضایی و ابلاغ سازمان سینمایی علاوه بر فعالیت جدید حتی آثار گذشته افرادی که با شبکه‌های معاند همکاری داشتند مجوز انتشار نداشته است و «راز مهتاب» نیز پروانه نمایش نگرفت.

چهارشنبه, 26 آبان 1395 ساعت 07:25

فروش فیلم های اصغر فرهادی از 20 میلیون تا 15 میلیارد

نوشته شده توسط

سی و یک نما- روزنامه وقایع اتفاقیه سری به کارنامه اصغر فرهادی زده و به بهانه فروش میلیاردی "فروشنده"، فروش بقیه فیلم های فرهادی را هم بررسی کرده است.

سی و یک نما- سازمان اوج در حال رایزنی با مل گیبسون برای بازی در فیلم سینمایی «آخرین پرواز کرکس» است.

جمعه, 14 آبان 1395 ساعت 13:04

و امروز... ناصر، میزبان منصور شد / در سوگ پدر استقلال

نوشته شده توسط

سی و یک نما - ساعت از نیمه شب گذشته بود که خبر درگذشت منصور پورحیدری در فضای مجازی پیچید و خیلی زود تکذیب شد اما همه می دانستیم که این نفس کشیدن،نفس های آخر یکی از بهترین های تاریخ فوتبال ایران است به خواسته خدا رضا بودیم و دعا می کردیم آبی باشد مثل آسمان این آرامشی که بعد از مدت ها بیماری به آن میرسد. می دانستیم که ناصر خان به زودی میزبان منصور خان خواهد شد. دو متعصب رنگ آبی.

سی و یک نما- رسانه‌های مکتوب در روزهای اخیر، خبری درباره استاد محمدرضا شجریان را زنجیره‌ای نقل کردند که متعلق به هفتم فروردین ۱۳۹۵بود؛ اتفاقی عجیب که از توییتر شروع  و به انتشار در روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های رسمی کشور منتهی شد تا با رقم خوردن یکی از بزرگ‌ترین و وسیع‌ترین گاف رسانه‌ای سال‌های اخیر، مشخص شود دقت در عرصه خبر تا چه میزان تنزل یافته است و این تلنگر تلخی است.

فیلم «فروشنده» ساخته اصفر فرهادی جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو در کشور آمریکا را از آن خود کرد.

سی و یک نما- محمدرضا گلزار، بازیگر سینما در گفتگویی با روزنامه شرق به انتقاد از سیاه نمایی در سینما پرداخت. وی در این گفتگو با اشاره به این که فیلم "بوتیک" واقعیت های جامعه را نشان می داد اما برخی آثار فعلی سینما فقط به سیاه نمایی می پردازند گفت: برخی از فیلم‌ها در این سال‌ها بدون هرگونه دلیل قانع‌کننده‌ای فقط نقاط تاریک جامعه را به رخ کشیدند که تعددشان می‌توانست برخی از واقعیات را نادرست مطرح ‌کند.

صفحه1 از4