معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

شنبه, 10 آذر 1397 00:00

اختتامیه پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت در برج میلاد برگزار شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
اختتامیه پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت در برج میلاد برگزار شد اختتامیه پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت در برج میلاد برگزار شد

سی و یک نما-  مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم  مقاومت جمعه 9 آذرماه در برج میلاد برگزار شد.

 

 اسامی برگزیدگان این جشنواره به شرح زیر اعلام شدند:

بخش مسابقه سینمای ایران

* برگزیدگان فیلم های سینمایی

لوح تقدیر و جایزه نقدی بهترین فیلمبرداری به علیرضا زرین دست برای فیلم سرو زیر آب اهدا شد.

تندیس، جایزه نقدی و دیپلم افتخار بهترین بازیگری به ناصر بابائیان برای فیلم دایان تعلق گرفت.

تندیس، جایزه نقدی و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه به منیر قیدی و ارسلان امیری برای فیلم ویلایی‌ها اهدا شد.

جایزه ویژه، جایزه نقدی، تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به محمد علی باشه آهنگر برای فیلم سرو زیر آب رسید.

بهرام توکلی برای فیلم تنگه ابوقریب، تندیس، جایزه نقدی و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی را دریافت کرد.

بهترین فیلم جشنواره پانزدهم فیلم مقاومت نیز به سعید ملکان برای فیلم تنگه ابوقریب اهدا شد.

* بخش فیلم های مستند ایران

بهترین کارگردانی

لوح تقدیر و جایزه نقدی بهترین کارگردانی به  محمد مهدی خالقی برای فیلم مستند پسرم  اهدا شد.

لوح تقدیر ویژه و جایزه نقدی بهترین کارگردانی به مصطفی اشراق برای فیلم مستند بِیتُنا رسید.

دیپلم افتخار برگزیده سوم و جایزه نقدی  بهترین کارگردانی به محمد رضا امامقلی برای فیلم مستند آقای نخست وزیر و دیپلم افتخار برگزیده دوم و جایزه نقدی بهترین کارگردانی به وحید فراهانی برای فیلم مستند با صبر زندگی اهدا شد.

همچنین تندیس و دیپلم افتخار برگزیده اول و جایزه نقدی بهترین کارگردانی به رضا فرهمند برای فیلم مستند زنانی با گوشواره های باروتی رسید.

بخش سینمای بین الملل

* برگزیدگان فیلم های سینمایی

بهترین فیلمنامه: باسل الخطیب نویسنده فیلم سینمایی پدر

بهترین کارگردانی:

دیپلم افتخار  و جایزه نقدی این بخش به کیم دروژنین و اندری شالوپا  کارگردانان فیلم 28 مرد پانفیلوو اهدا شد و تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش به آلوارو برچنر کارگردان شب 12 ساله رسید.

بهترین فیلم:

جایزه ویژه شامل تندیس، دیپلم افتخار  و جایزه نقدی این بخش به سعید ملکان تهیه کننده تنگه ابوقریب و تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش به سیدمحمود رضوی تهیه کننده ماجرای نیمروز اهدا شد.

* بخش روایت نو – فیلم های سینمایی

جایزه ویژه:

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به علی دهکردی بازیگر فیلم دریاچه ماهی تعلق گرفت.

بهترین کارگردانی:

تندیس، دیپلم افتخار فیلم اول و جایزه نقدی به منیر قیدی کارگردان ویلایی ها رسید.

* بخش جلوه گاه نور

جایزه ویژه این بخش شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به محمد حسین مهدویان کارگردان ماجرای نیمروز اهدا شد.

* بخش عماد مغنیه

جایزه بهترین فیلم به وحید فراهانی کارگردان فیلم با صبر زندگی اهدا شد.

جایزه برگزیده دوم این بخش نیز به رضا فرهمند کارگردان زنانی با گوشواره های باروتی تعلق گرفت.

* بخش بین الملل- فیلم های مستند

لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به جرمی ویلیام کارگردان بر روی لبه چاقو رسید.

برگزیده اول: رضا فرهمند کارگردان زنانی با گوشواره های باروتی

برگزیده دوم: دن کوهن و مکس بلومنتال کارگردانان کشتن غزه

برگزیده سوم:  خدیجه السلامی کارگردان فیلم  یمن، کودکان و جنگ

آخرین ویرایش در شنبه, 10 آذر 1397 09:50

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.