معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

شیر طلایی جشنواره‌ی ونیز برای درخشش «روما»/ دورخیز نتفلیکس برای اسکار

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شیر طلایی جشنواره‌ی ونیز برای درخشش «روما»/ دورخیز نتفلیکس برای اسکار شیر طلایی جشنواره‌ی ونیز برای درخشش «روما»/ دورخیز نتفلیکس برای اسکار

سی و یک نما_ هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم ونیز به کام مکزیکی‌ها و کمپانی نتفلیکس به کار خود پایان داد. شیر طلایی را فیلم «روما» به کارگردانی آلفونسو کوارون از مکزیک به خانه برد و از دیگر فیلم‌های مطرح جشنواره همچون «سوگلی»، «برادران سیسترز» و «تصنیف باستر اسکراجز» نیز تقدیر به عمل آمد. کمپانی نتفلیکس نیز با دو فیلم جایزه‌های اصلی ونیز را از آن خود کرد.

 

در ادامه فهرست کامل برگزیدگان بخش مسابقه جشنواره فیلم ونیز را با هم مرور می‌کنیم:
بهترین فیلم: روما (آلفونسو کوارون)
جایزه بزرگ: سوگلی( یورگوس لانتیموس)
بهترین فیلمنامه: تصنیف باستر اسکراجز (برادران کوئن)
بهترین کارگردانی: برادران سیسترز (ژاک اودیار)
بهترین بازیگر زن: اولیویا کولمن (سوگلی)
بهترین بازیگر مرد: ویلم دفو (در دروازه ابدیت)
جایزه مارچلو ماسترویانی:بایکالی گانامبار (نایتینگل)
جایزه هیئت داوران: نایتینگل (جنیفر کنت)

 

 

 

 

Golden Lion: “Roma,” Alfonso Cuaron, U.S. Mexico

Grand Jury Prize: “The Favourite,” Yorgos Lanthimos, Greece, U.K.

Silver Lion for Best Director: Jacques Audiard, “The Sisters Brothers,” U.S.

Volpi Cup for Best Actress: Olivia Colman, “The Favourite,” Greece, U.K.

Volpi Cup for Best Actor: Willem Dafoe, “At Eternity’s Gate,” U.S.

Best Screenplay: Joel and Ethan Coen, “The Ballad of Buster Scruggs,” U.S.

Special Jury Prize: “The Nightingale” Jennifer Kent, Australia

Marcello Mastroianni Award for Young Performer: Baykali Ganambarr “The Nightingale,” Australia

HORIZONS (ORIZZONTI)

Best Film: “Manta Ray,” Phuttiphong Aroonpheng, Thailand

Best Director: Emir Baigazin, Emir Baigazin, Kazakhstan

Special Jury Prize: “The Announcement,” Mahmut Fazil Coskun, Turkey

Best Actress: Natalia Kudryashova “A Man Who Surprised Everyone,” Russia

Best Actor: Kais Nashif “Tel Aviv on Fire,” Israel

Best Screenplay: “Jinpa,” Pema Tseden, China

Best Short Film: “Kado,” Aditya Ahmad, Indonesia

 

آخرین ویرایش در یکشنبه, 18 شهریور 1397 ساعت 00:52

نظر دادن

لطفا نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را با حفظ ادب ارسال فرمایید. نظرات شما پس از بازبینی مدیرسایت منتشر می شوند.