یکشنبه, 09 آبان 1395 ساعت 10:13

معرفی فیلم ستیغ اره ای آخرین ساخته مل گیبسون / قهرمانی با یک انجیل و قلبی پر از محبت

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معرفی فیلم ستیغ اره ای آخرین ساخته مل گیبسون / قهرمانی با یک انجیل و قلبی پر از محبت معرفی فیلم ستیغ اره ای آخرین ساخته مل گیبسون / قهرمانی با یک انجیل و قلبی پر از محبت

سی و یک نما- جدیدترین فیلم کارگردانی شده مل گیبسون بعد از ده سال "ستیغ اره ای" (Hacksaw Ridge) نام دارد که روایتی واقعی از زندگی یک پزشک جوان در ارتش آمریکاست که حاضر نیست سلاحی با خود حمل کند اما یک تنه خیلی از همرزمانش را نجات می دهد.

 

«ستیغ اره ای» جدیدترین فیلم مل گیبسون و بازگشت او به کارگردانی پس از ده سال است. فیلم براساس واقعیت ساخته شده و روایت پزشکی جوان در ارتش آمریکا را به تصویر می کشد که به دلایل مذهبی و اخلاقی حاضر به حمل سلاح و شرکت در جنگ نیست. اما سرانجام در جنگ جهانی دوم و در نبرد اوکیناوا بین آمریکا و ژاپن، یک تنه بیش از ۷۰نفر از همرزمان زخمی اش را نجات می دهد و مدل افتخار را از هری ترومن، رییس جمهوری وقت آمریکا دریافت می کند. نمایش این فیلم در جشنواره فیلم ونیز با استقبال شدید همراه شد.

hacksaw-ridge-2016-andrew-garfield.jpg

اندرو گارفیلد، بازیگر شخصیت دکتر دزموند داس می گوید: « وقتی یک انسان با گوشت و استخوان، نه ابرقهرمان، بدون سلاح یا زره یکراست وارد میدان نبرد می شود فراتر از قهرمانی است. او تنها با یک انجیل و قلبی پر از محبت و کمک به مردم، چه ژاپنیها یا آمریکاییها وارد این عرصه می شود.»

مل گیبسون کارگردان فیلمهایی مانند «شجاع دل» و «مصائب مسیح» می گوید دوبار پیشنهاد کارگردانی فیلم را رد کرده ولی سرانجام داستان دزموند داس او را متقاعد کرد. او می گوید: «باید از سنگ باشی که از داستان این مرد و کارهایی که او انجام داده متاثر نشوی. آیا می توانستم واکنش نشان ندهم؟ فکر نمی کنم. وقتی به او فکر می کنم قلبم فشرده می شود و وقتی فکر می کنم که هنوز کسانی مانند او وجود دارند بی اندازه خوشحال می شوم.»

550.jpg

مل گیبسون کارگردان و بازیگر ۶۰ساله بزودی جایزه کارگردان هالیوود را دریافت می کند. فیلم «ستیغ اره ای» هفته آینده در آمریکا و سپس در کشورهای اروپایی اکران می شود.

 

خواندن 295 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 09 آبان 1395 ساعت 10:20

نظر دادن

لطفا نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را با حفظ ادب ارسال فرمایید. نظرات شما پس از بازبینی مدیرسایت منتشر می شوند.