معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

وقتی مرد بی حاشیه هم به صدا درمی آید/چرا انقدر راحت دروغ می گوییم

نوشته شده توسط 
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 13 تیر 1397 ساعت 21:15
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وقتی مرد بی حاشیه هم به صدا درمی آید/چرا انقدر راحت دروغ می گوییم احسان کرمی در واکنش به متن منتشر شده یک سایت خبری در اینستاگرام خود نوشت :

سی و یک نما-رسانه و سینما گرچه رسالت دیگری دارند اما  مثل خیلی از شاخه های دیگر صنفی، برای بقا نیاز به تجارت هم دارد که این تجارت هم سیاست های خاص خودش را دارد و متولی خبرگزاری صبا ، روزنامه صبا و تهیه کننده فیلم ها و سریال های پر هزینه یقینا به این امر واقف است که می تواند در سن پایین سال ها بر مسند هر سه بنشیند که اگر جوانانی که در رسانه وی فعالیت کرده یا می کنند گله ای از مشکلات مالی  نداشتند باید وی را به عنوان یک کارآفرین موفق معرفی می کردیم و از اومی آموختیم.

متاسفانه یکی از ترفند های بالا بردن مخاطب در مجموعه "صبا" گاه نشر اکاذیب است که با سیاستی هوشمندانه اما نه قابل تقدیر اعمال می شود که شایعه ای را روی خروجی گذاشته و ظرف یک ساعت تکذیب می کند و همان یک ساعت برای جلب توجه موتور جستجوگر گوگل کافی بوده و نتیجه اش را داشته است. ترفند دیگر مجموعه "صبا" به جوش آوردن خون هنرمندانی است که برای نگاهشان ارزش قائلیم. یکی از این هنرمندان"احسان کرمی" مجری با اخلاق و مورد احترام مردم است که امروز تاب نیاورده و یادداشتی را در صفحه اینستاگرام خطاب به صبای پرحاشیه که همیشه هدف، وسیله را برایش توجیه می کند نوشته که با هم مرور می کنیم:

چرا انقدر راحت دروغ ميگوييد؟! شما از كى تا به حال دنبال بهانه براى فيلترينگ اينستاگرام هستيد؟ شما كه بهانه نميخواهيد. فيلتر كنيد اما تهمت نزنيد. به خدا از اين سلبريتى ها در همه جاى جهان حسن استفاده را ميبرند.

چرا انقدر از آنها ميترسيد؟ در همين زلزله كرمانشاه خدا وكيلى شما بيشتر كار كرديد يا آنها؟آن هم كار بى توقع. چه نفعى براى شما دارد كه مردم را در مقابل سلبريتى ها قرار دهيد؟ كدام شما يك دهم على دايى و جواد خيابانى و بهرام رادان و الهام پاوه نژاد و كامكار ها و دهها هنرمند و ورزشكار ديگر براى مردم كار كرد؟ اسم ببريد. پول در حساب كداميك از اين عزيزان مانده؟ اسم ببريد. چرا به اين بهانه به دنبال فيلترينگ اينستاگرام هستيد؟ چه ربطى دارد؟! مگر نميگوييد بعضى از سلبريتى ها پول مردم را دپو كرده اند؟ چرا قانونا و فورا برخورد نميكنيد و ميرويد سراغ اينستاگرام؟! خداى ناكرده اگر باز هم اتفاقى در گوشه اى از اين سرزمين پيش بيايد باز هم همين سلبريتى ها بدون اينستاگرام و تلگرام و فيلترشكن ميتوانند در خيابان راه بروند و از مردم كمك بگيرند. زلزله بم فراموشتان شده؟! مقبوليت اجتماعى را شما به كسى نداده ايد كه بتوانيد با دروغ و تهمت آنرا بگيريد.آن دنيا چه جوابى داريد بدهيد؟ گناه كبيره ميدانيد چيست؟ شما صداى مردميد؟ اين صداى مردم است؟ ميدانيد فرق ما و شما چيست؟ ما صدايشان را بدون فيلتر ميشنويم و شما با فيلتر.

نظر دادن

لطفا نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را با حفظ ادب ارسال فرمایید. نظرات شما پس از بازبینی مدیرسایت منتشر می شوند.