یکشنبه, 17 مرداد 1395 ساعت 16:17

تقدیم به همه ی خبرنگارانی که به هیچ قیمتی ، نه خریدند و نه فروختند

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

هما گویا (سی و یک نما ) – هفدهم مرداد ماه است و روز خبرنگار.آخرین بار که این روز را دیدم که برای خود جایگاهی به معنای واقعی داشت و جشنی بود و تقدیری، سال هشتاد و چهار بود در تالار وحدت. بعد از آن این روز را در تقویم گم می کنم چرا که نه به مراسمی دعوت می شوم و نه از مراسمی یاد می کنم. روزی که باید قبل از تبریک به عزیزان خبرنگاران همدردی کنم با خانواده ی محترم "صارمی" که برایشان این روز یادآور سال هائی است که این عزیز، خبرنگارشریف و متعهد را از دست دادند و حالا روز شهادتش بهانه ای شده برای بزرگداشت روز خبرنگار


من این روز را تبریک می گویم به "مرتضی آوینی" که هرگز از این متاع برای خود قبا ندوخت اما هنوز هم هستند کسانی که با نام او برای خود قبای "اهل قلم بودن" می دوزند و به نوا می رسند.
من این روز را تبریک می گویم به همه ی خبرنگارانی که "طلا" فروختند تا اجاره خانه بدهند اما "قلم" نفروختند.
من این روز را تبریک می گویم به همه ی خبرنگارانی که به قیمت آبروی دیگران خبرهایشان را تیتر اول نکردند
من این روز را تبریک می گویم به همه ی آنهائی که بیشتر از آنکه به زیبائی جمله سازی ها بیاندیشند ، زیبائی کلام و مفهوم را ارج نهادند.
من این روز را تبریک می گویم به همه ی خبرنگارانی که تاوان صداقت پس دادند اما برده ی کسی نشدند. نه از کسی خط گرفتند و نه از کسی ربط.
من این روز را به همه ی خبرنگارانی که باور دارند اگر همگی سر جای خود بنشینند...جا برای همه هست تبریک می گویم .
من این روز را به همه ی خبرنگارانی تبریک می گویم که شهامت با شرافت خبررا نگاشتن را دارند و آنی را مینویسند که باور دارند.
من این روز را تبریک می گویم به عزیزانم در سایت سی و یک نما که بارها از بی مهری ها خسته و از هدفم برای بودن این سایت مستقل و بی پشتوانه پشیمان شدم اما وجودشان به من نفس داد تا باز هم روزی "سی و یک بار" خدا را برای توان زنده نگه داشتنش " نما"یش شکر کنم.
ممنونم عادل جان متکلمی آذر، نابغه ی بی ادعا که 31 نما با تو جان می گیرد.
ممنونم ریحانه جان محمودی عزیزم که تیز هوشی ، کاربلدی، درایت و شادابیت 31 نما را زنده نگه می دارد.
ممنونم میثم جان مه آبادی آشتیانی که روی دو چیز تعصب دارد.یکی پسوند نام خانوادگی اش (آشتیانی)و دیگری تیم محبوبش پرسپولیس.ممنون که با قاب نگاهت برای 31 نما تصاویر را ماندگار می کنی.
ممنونم از نازآفرین جانکاظمی عزیزم ، بازیگر توانائی که قلمش را بسیار دوست دارم و 31نما با او متولد شد.
و ممنونم از دوست عزیز و قدیمی ام "فریبا شکور صفت صدیقی" نویسنده و پیانست" که هر وقت فرصت داشته باشد در کنار ماست و ممنونم از "مریم رضوی" با عکس های فوق العاده اش که هر وقت از او کمک خواستیم دریغ نکرد.
چقدر خوب که 31 نما می تواند به بهانه روز خبرنگار حسش را با شما تقسیم کند.

خواندن 289 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 18 مرداد 1395 ساعت 09:08

1 نظر

  • پیوند نظر یکشنبه, 17 مرداد 1395 ساعت 21:56 ارسال شده توسط فریبا شکورصفت

    خانم گویا من این روز رو به شما تبریک میگم؛ به خبرنگاری که قبایی نمیسازد. قلمش را نمیفروشد.آبروی کسی را تیتر اول رسانه اش نمیکند.زیبایی کلام و اندیشه را ارج می نهد و. برده ی کسی نیست ،
    خبرنگاری که همیشه سر جای خودش می نشیند . زیرا معتقد است که جا برای همه هست.و قلم به دست نمیگیرد مگر باور داشته باشد به آنچه که می نویسد.

نظر دادن

لطفا نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را با حفظ ادب ارسال فرمایید. نظرات شما پس از بازبینی مدیرسایت منتشر می شوند.