جمعه, 21 خرداد 1395 ساعت 20:50

با سمفونی صلح،پایبند گالری آریانا شدم / نمایشگاه "سمفونی صلح"با رویکرد زیست محیطی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
با سمفونی صلح،پایبند گالری آریانا شدم / نمایشگاه "سمفونی صلح"با رویکرد زیست محیطی نمایشگاه "سمفونی صلح" در گالری آریانا به نمایش درمی آید

ریحانه محمودی(سی و یک نما)- نمایشگاه "سمفونی صلح"از جمعه 21 خرداد، در گالری زیبای آریانا بر پاست. نمایشگاهی که مرا به شخصه آنچنان مسحور کرد که مشتاقم بارها دوباره سری به آن بزنم.در این نمایشگاه که دارای رویکردی زیست محیطی است ، دوازده اثر جذاب از مجسمه ها و نقاشی های پیشکسوت هنرهای تجسمی کشورمان، استاد "ناصر پلنگی" و ده اثر از نقاشی های خانم "ساغر مسعودی"؛ به نمایش در خواهد آمد.

 

 

 

 

در این نمایشگاه که دارای رویکردی زیست محیطی است ، دوازده اثر جذاب از مجسمه ها و نقاشی های پیشکسوت هنرهای تجسمی کشورمان، استاد "ناصر پلنگی" و ده اثر از نقاشی های خانم "ساغر مسعودی"؛ به نمایش در خواهد آمد.

photo_2016-06-11_01-13-14.jpg

 

نکته ی قابل تاملِ دیگر و شاید خاص در این همکاری مشترک، نمایش یازده اثر نقاشی از آقای "کاوه آفاق" است. تحصیلکرده ی معمار و نقاشی که عموم هموطنان او را به عنوان استاد آهنگسازی سبک پاپ -راک و شاعر و خالق و خواننده ی آهنگهایی خاطره انگیز همچون "شال" و "اتاق آبی" و "فلوکستین" و غیره و آن  دستبند ِ به رنگ پرچم ایرانش و گروه سابقش "the ways"می شناسند. مجموعه ی  ماهرانه و با کیفیتِ گرد آمده،محصول همکاری این سه هنرمند،از روز جمعه ۲۱خرداد ماه، لغایت 2 تیرماه از ساعت 16 الی 21 در گالری آریانا برپا می شود.

photo_2016-06-11_01-13-18.jpg

استاد ناصر پلنگی که پیشینه و سوابق درخشانش بر جامعه تجسمی ایران و جهان عیان است، با مجسمه هایی بی بدیل که محوریت آنها فیگورهای موسیقی ملل است و با متریال هایی زیست محیطی و بوم آورد خلق شده در این نمایشگاه حضور دارد.

photo_2016-06-11_01-13-22.jpg

۱۰اثر نقاشی با قطعات بزرگ از ساغر مسعودی نیز که به صورت آبستره و اکسپرسیونیستی کار شده اند در نمایشگاه سمفونی صلح دیده می شود.

photo_2016-06-11_01-13-25.jpg

موسیقیدان خواننده معمار و نقاش کشورمان"کاوه آفاق"،۱۰اثر از نقاشی هایش با موضوعیت محیط زیست و ته مایه های معماری را در کنار ناصر پلنگی و ساغر مسعودی به علاقمندان عرضه کرده است. تمامی آثار موجود در این نمایشگاهِ ویژه، قابل خریداری هستند.

photo_2016-06-11_01-13-28.jpg

شایان ذکر است که معماری محیط و بنای گالری "آریانا "واقع در محله ی الاهیه،خیابان فیاضی،خود از ویژِگی هنرمندانه ای در قلب منطقه ی یک تهران برخوردار است و خود به خود سازگاری ارگانیکی با آثار به نمایش در آمده ی مذکور یافته است.

عکاس: مهدی مزیدآبادی

 

خواندن 341 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 24 خرداد 1395 ساعت 06:20

نظر دادن

لطفا نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را با حفظ ادب ارسال فرمایید. نظرات شما پس از بازبینی مدیرسایت منتشر می شوند.