چهارشنبه, 17 مرداد 1397 04:30

«پادشاه می‌میرد» در پردیس شهرزاد روی صحنه می رود /دیکتاتورها هم میمیرند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
«پادشاه می‌میرد» در پردیس شهرزاد روی صحنه می رود /دیکتاتورها هم میمیرند «پادشاه می‌میرد» در پردیس شهرزاد روی صحنه می رود /دیکتاتورها هم میمیرند

سی و یک نما -در آستانه آغاز روی صحنه رفتن  «پادشاه می‌میرد» به کارگردانی محمدرضا سعادتی، پوستر این نمایش با طراحی نجمه کمالی دهقان  رونمایی شد.

به گزارش مشاور رسانه‌ای، نمایش «پادشاه می‌میرد» به کارگردانی محمدرضا سعادتی و تهیه کنندگی امیر کیان از ۲۱ مرداد هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در سالن شماره ۳ پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.
«پادشاه می‌میرد» کار جدیدی از محمدرضا سعادتی است که پیش از این نمایش «می‌خواستم ببوسمت باران گرفت» را در سالن اصلی خلیج فارس نیاوران روی صحنه برده است.
در خلاصه نمایشنامه «پادشاه می‌میرد» آمده است: دیکتاتورها می‌پندارند که هرگز نمی‌میرند.
این نمایشنامه اثر اوژن یونسکو با ترجمه پروفسور احمد کامیابی مسک است. اوژن یونسکو نویسنده‌ای رومانی‌الاصل است که پس از مهاجرت به فرانسه، نمایشنامه‌هایی را به زبان فرانسه به رشته تحریر در آورده است. او از نویسندگان صاحب سبک در قرن بیستم است که اگرچه آثارش در ژانر ابزورد مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته ولی خودش معتقد است که تئاتر او تئاتر خاصی است که در هیچ قالب و ساخت و مکتب و ایسمی جای نمی‌گیرد.
او از واژه تئاتر یونسکوئی که برای اولین بار پروفسور کامیابی مسک در تز اول دکتری خود به کار برده است، استقبال می‌کند و  آثارش غالبا رویکردی طنز به روابط و اصول غالب بر زندگی انسان معاصر دارد.
بازیگران نمایش «پادشاه می‌میرد»  به ترتیب ورود به صحنه ندا گل رنگی، محمد پورحسن، فاطیما سرلک، تارا یونس تبار، بهار ذوالقدر و آرمین راستگو هستند.
عوامل این نمایش عبارتند از:
 نویسنده: اوژن یونسکو، مترجم: احمد کامیابی مسک، کارگردان: محمدرضا سعادتی، دستیار کارگردان و برنامه ریز: حامد غیبی، منشی صحنه : نرگس بیگدلی، تصویربردار و تروکاژهای صحنه‌ای: محمد گلپور، طراح حرکت: حمیدرضا جوکار، مجری طرح: پریسا خلیلیان، طراح صحنه: مرضیه کمالی دهقان، طراح لباس: مریم قاسمی و هلیا شکری، طراح پوستر و بروشور: نجمه کمالی دهقان، آهنگساز: آیدین صلح جو، طراح گریم: محبوبه میرزایی، ساخت تیزر : محمد صادق زرجویان، مشاور رسانه‌ای و مدیر روابط عمومی: منصوره بسمل، تهیه‌کننده: امیر کیان
علاقه‌مندان برای تهیه بلیت این نمایش می‌توانند به سایت www.tik8.com  مراجعه کنند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید