پنج شنبه, 15 تیر 1396 13:18

برگزیده های بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر معرفی شدند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برگزیده های بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر معرفی شدند برگزیده های بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر معرفی شدند

سی و یک نما- آیین اختتامیه بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر با حضور مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی، حسن مهرجردی مشاور و دبیر شورای مدیران معاونت امور هنری وزارت ارشاد و جمعی از مدیران هنرهای نمایشی کشور در مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس خرمشهر برگزار شد.

 

همایون قنواتی، دبیر بیستمین جشنواه ملی فتح خرمشهر در این آیین به اهمیت خرمشهر و جایگاه آن در میان مردم ایران اشاره کرد و گفت: «خون‌ها به زمین ریخته شده در این خاک افتخار همه ما ایرانیان و برگ زرین دیگری از تاریخ این ملت است.»

همایون قنواتی به ارسال آثار از 28 استان به دبیرخانه این جشنواره اشاره کرد و افزود: «با بازبینی آثار و قضاوت آنها نشان داد فرزندان این خطه توانایی بسیاری دارند و قادرند جشنواره معتبر در سطح ملی برگزار کنند.»

او از وعده اسمعیل زمانی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند برای توسعه فضاهای موجود و ارتقای سطح جشنواره خبر داد و بیان کرد: «اعتبار مناسبی به تایید مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند رسیده است و قراراست اماکن موجود تعمیر و تجهیز شوند.»

مهدی شفیعی، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم به تصمیم جدی مرادخوانی، معاون هنری وزیر ارشاد برای حضور در آیین اختتامیه این جشنواره اشاره و علت غیبت او را جلسه‌ای پیش بینی نشده بر شمرد و از سوی او عذرخواهی کرد.

شفیعی در ادامه ایجاد جشنواره فتح خرمشهر را یادآور شد و گفت: «این جشنواره را از همان سال‌های نخست که توسط هنرمندان خرمشهر ایجاد شد و بعدها هنرمندان آبادان و شادگان هم در آن شرکت داشتند و بعدترها به جشنواره استانی و ملی تبدیل شد، دنبال می‌کردم و این جشنواره در طول دوران‌ها فراز و فرودهای بسیاری داشته است.»

او افزود: «برخی سال‌ها از روند برگزاری فتح راضی بوده و در برخی سال‌ها نارضایتی هایی وجود داشته است و مورد نقد قرار گرفته با این حال این جشنواره دو ویژگی منحصر به فرد دارد که آن را از سایر جشنواره‌ها متمایز می‌کند.»

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محل و زمان برگزاری جشنواره فتح خرمشهر را دو ویژگی خاص این جشنواره دانست و توضیح داد: «یکی از ویژگی‌های جشنواره فتح خرمشهر زمان برگزاری آن در سوم خرداد است که این مناسبت نه تنها برای مردم خرمشهر و خوزستان که برای تمام ایرانی‌ها یک روز خاطره انگیز و یک جشن ملی است و دوم محل برگزاری آن است که شهرهای خرمشهر و آبادان درفرهنگ و تاریخ معاصر کشورمان از اعتبار خاصی برخوردار است و همین دو ویژگی باعث می‌شود این جشنواره سال به سال پر قدرت‌تر برگزار شود.»

در ادامه، با نظر محمود فرهنگ، سیروس همتی و سامان خلیلیان، داوران بیستمین جشنواره ملی فتح خرمشهر در بخش میدانی، برگزیدگان بخش میدانی معرفی شدند.

میدانی

1- بخش موسیقی

الف) تقدیر: کوثر دشتی برای انتخاب موسیقی نمایش «نجواهای پشت دیوار»

ب)برگزیده: حسین خنفری و آرمان ندومی برای موسیقی نمایش «من باید بروم»

2- بخش طرحی فضا و لباس

الف) تقدیر (مشترک):

پیام عزیزی برای طراحی نمایش «در این روزها»

عباس خلیفه‌لو برای طراحی نمایش «نورالدین»

ب) برگزیده: بهنام کاوه برای برای طراحی فضا و لباس نمایش «جنگ زیر پوست من و مادرم»

3- بازیگران زن

برگزیده‌ها

رتبه سوم: سحر مقدم برای نمایش«جنگ زیر پوست من و مادرم»

رتبه دوم: دلارام ترکی برای نمایش «عروس»

رتبه اول: مریم طرفی برای نمایش برای نمایش «اشک سرخط مشق»

4- بازیگران مرد

الف) تقدیر: خالد رشید پور برای نمایش « خاطراتی که هرگز فراموش نمی‌شود»، سپهر کهن‌زاده بازیگر نوجوان نمایش «جنگ زیر پوست من و مادرم»، امیر حسین یوسفی، هادی میرزایی، کارن اسد و فرشاد حسینی بریا نمایش «من باید بروم»

برگزیده‌ها

رتبه سوم: مشترکا به بهنام کاوه برای نمایش «جنگ زیر پوست من و مادرم»و مسعود ابراهیمی برای نمایش «عروس»

رتبه دوم: مسعود بغلانی برای نمایش « اشک سرخط مشق» و «خاطراتی که هرگز فراموش نمی‌شود»

رتبه اول: مشترکا به برای نمایش محمد هادی عطایی برای نمایش «در این روزها» و عبدالحسن جلیل نسب برای بازی در نمایش «اشک سرخط مشق»

5- کارگردانی

برگزیده‌ها

رتبه سوم: مسعود ابراهیمی برای کارگردانی نمایش «عروس»

رتبه دوم: سحر محسنی برای کارگردانی نمایش «من باید برم»

رتبه اول: بهنام کاوه برای نمایش «جنگ زیر پوست من و مادرم»

6- طرح و ایده

رتبه سوم: مشترکا به داود ابراهیمی برای طرح و ایده نمایش «عروس» و محمود عیسی‌پور برای نمایش «سیاحی»

رتبه دوم: پیام عزیزی برای طرح و ایده نمایش «در این روزها»

رتبه اول: بهنام کاوه و امین جوکار برای نمایش «جنگ زیر پوست من و مادرم»

نمایش برگزیده هیئت داوران پس از بررسی آثار حاضر در این بخش نمایش «جنگ زیر پوست من و مادرم» را برای حضور در دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی به دبیرخانه معرفی می‌کنند.

نمایش صحنه‌ای

در بخش صحنه‌ای آقایان رضا صابری، رحمت امینی و کورش نریمانی داوری آثار شرکت کننده در جشنواره را بر عهده داشتند که طبق آرا هیئت داوران، برگزیدگان بدین شرح‌اند:

1- موسیقی

الف) تقدیر: محمد سالمی و آرمان پارسیان برای انتخاب موسیقی نمایش «با من حرف نمی‌زنی چرا»

ب) برگزیده: گروه موسیقی نمایش «حاتم» به سرپرستی عباس شجیرات

2- طراحی صحنه

الف) تقدیر: داوود پارسا برای طراحی صحنه نمایش «شب که می‌زنیم به آب. به شب»

ب)برگزیده: امیر حسین اکبرزاده برای طراحی صحنه نمایش «روشان»

3- بازیگران زن

الف) تقدیر:

الناز طهماسی پور برای بازی در نمایش «صورت چین خورده یک نخل»، سمیه رضایی برای بازی در نمایش «تارا» ، نوشین نوروز زاده برای بازی در نمایش «لبخند بزن هاگ»

ب)برگزیده‌ها

رتبه سوم: مشترکا مرجان پارسا برای نمایش«عالیه» و سلطانی برای نمایش «لبخند بزن هاگ»

رتبه دوم: به طور مشترک به ریحانه بارانی برای نمایش «شب که می‌زنیم به آب به شب» و مهیا جباری برای بازی در نمایش «آسمان آبی»

رتبه اول: پری بارانی برای نمایش برای نمایش «آسمان آبی»

4- بازیگران مرد

الف) تقدیر:

اسماعیل جوان برای بازی در نمایش «حاتم»، مهدی مخبری برای بازی در نمایش «حیاط خلوت»، بهزاد اسکندری برای بازی در نمایش «تارا»، سعید صادقی برای بازی در نمایش «لبخند بزن هاگ»

ب) برگزیده‌ها

رتبه سوم: مشترکا غلامرضا یعقوبی برای بازی در نمایش «با من حرف نمی زنی چرا؟» و مسلم باوی برای نمایش «صورت چین خورده یک نخل»

رتبه دوم: به عبدالرضا سواعدی برای بازی در نمایش «عالیه»

رتبه اول: هیئت داوران در این بخش هیچ انتخابی ندارد

5- نمایشنامه نویسی

الف) تقدیر: بهزاد اسکندری برای نمایشنامه « تارا»

ب) برگزیده‌ها

رتبه سوم: مشترکا به سیاوش پاکراه برای نمایشنامه «روشان» و عبدالرضا سواعدی برای نمایش «عالیه»

رتبه دوم: محمد قاسمی برای نمایشنامه «آسمان آبی»

رتبه اول: کامران شهلایی برای نمایش «با من حرف نمی زنی چرا؟»

6- کارگردانی:

الف) تقدیر: بهزاد اسکندری برای نمایش «تارا»

ب) برگزیده‌ها

رتبه سوم: به طور مشترک به احسان روحی برای کارگردانی نمایش « لبخند بزن هاگ» و علی پوراحمدیان برای کارگردانی نمایش « روشان»

رتبه دوم: به طور مشترک به احمد صمیمی برای کارگردانی نمایش «با من حرف نمی زنی چرا؟» و پری بارانی برای کارگردانی « آسمان آبی»

رتبه اول: داود پارسا برای نمایش «شب که می‌زنیم به آب به شب»

ایلنا

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید