شنبه, 09 ارديبهشت 1396 13:42

به بهانه اجرای نمایش بازگشت به خانه / رامین معصومیان: ریگولیتو محفل عاشقان به تئاتر است

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
به بهانه اجرای نمایش بازگشت به خانه / رامین معصومیان: ریگولیتو محفل عاشقان به تئاتر است به بهانه اجرای نمایش بازگشت به خانه / رامین معصومیان: ریگولیتو محفل عاشقان به تئاتر است

سی و یک نما - نمایش "بازگشت به خانه" به کارگردانی مشترک رامین معصومیان و فرید قادرپناه این روز ها  برای دومین بار روی صحنه می رود.این نمایش که در اجرای اول خود با استقبال چشمگیر تماشاگران و هنرمندان روبرو بود برای د از 24 فروردین اجرای خود در تماشاخانه ارغنون آغاز کرده است.

 

به مناسبت تولد گروه ریگولیتو و اجرای دوباره این نمایش ،گفتگوی کوتاهی با رامین معصومیان داشتیم که می خوانید:

شروع سال نوئی از تولد گروه "ریگولیتو" است و بی مناسبت نیست که در ابتدا بپرسم که به چه دلیل این گروه را از ابتدا "ريگوليتو"نامگذاری کرديد؟

دراصل کلمه ریگولیتو بر گرفته از کلمه ریگولتو که اسم یک اپرای معروف است .این اسم در دیالوگ های  نمایش "شبی بیرون از خانه "نوشته پینتر و اولین کار گروه که به روی صحنه رفت  مدام تکرار میشد و از همین جهت ما با اندکی تغییر ریگولیتو را به عنوان اسم گروه انتخاب کردیم

 نگاه اصلی  گروه ريگوليتو چیست و درآينده چه هدفی را دنبال می کند؟

هدف اصلی گروه لذت به معنای واقعی در عالم تئاتر است . ریگولیتو محفل عاشقان به تئاتر است  و این گروه همیشه پذیرای علاقمندان و جوانان مستعد تئاتریست.

photo_2017-04-19_14-02-48.jpg

همانطور که در انتخاب نام گروه هم اشاره کردید، درسه کار گذشته ، شما نمایش هائی ازمتن های "هارولد پينتر" به روی صحنه برديد، درمتن های پينتر چه نکته ای شمارا جذب می کند ؟

پینتر بسیار نویسنده بزرگیست که متاسفانه در کشور ما و حتی در بین علاقمندان به تئاتر خیلی مورد توجه قرار نگرفته است.یکی از دلایل ما برای انتخاب پینتر معرفی این نویسنده بزرگ به دانشجویان و علاقمندان به تئاتر است ضمن اینکه جهان و زبان  پینتر و فضایی  که او در متن هایش  ایجاد میکند بسیار به شیوه کارگردانی ما نزدیک است

و به همین دلیل کارهای شما در آینده هم هم ازمتن های پينتراست یا خیر؟

اجازه بدهید در این مورد بعدا صحبت کنیم .البته باید اضافه کنم که کارهای بعدی گروه طی یک خبر رسمی از طریق روابط عمومی ما اعلام خواهد شد.

photo_2017-04-19_14-02-50.jpg

در باره برخورد مخاطبان و استقبال تماشاچيان نسبت به اجرایی که به روی صحنه برده اید بگوئید؟

ما نزدیک به هفتاد شب اجرا رفتیم و استقبال بسیار خوب بود.ما در  همه کارهایمان تلاشمان  میکنیم درک و سلیقه مخاطب را افزایش دهیم چرا که متاسفانه  به واسطه اجراهای ضعیف و اکثرا تجاری که عموما در هیچ قالب  هنری جای نمیگیرد، تعریف بسیار غلط و اشتباهی به مخاطب داده و  سلیقه مخاطب را به شدت کاهش داده است که ما سعی داریم تا نگاه مخاطب را دوباره با تعریف واقعی از نمایش آشتی دهیم.

نمایش «بازگشت به خانه» نوشته هارولد پینتر با کارگردانی مشترک رامین معصومیان و فرید قادرپناه که در اجرای اول خود با استقبال پرشور هنرمندان و تماشاگران روبرو بود برای دومین باراز24 فروردین روی صحنه رفته و تا 30 اردیبهشت ماه ساعت 20:15 در تماشاخانه ارغنون، اجرای آن ادامه دارد.

رامين جعفري، امين جلالي، مینا زرنانى، محمدرضا سجاديان (مهمان از گروه روژدا)، حمیدرضا کشوردوست، كاوه مرحمتي و آزاده مشعشعي در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

photo_2017-04-19_16-33-36.jpg

از دیگر عوامل این نمایش می توان به تهیه کننده: گروه ریگولیتو ، دستیار کارگردان: علی دولت یاری، منشی صحنه: امونا پیکریان، طراح گریم: سارا اسکندری، مجریان گریم: سیاوش گودرزی، پریا الهی، پیرایش مو: حسام حیدری،آهنگساز و طراح صدا و موسیقی تیزر: رضا قانعی، دستیار صدا: مهسا مشعشعی، طراحی پوستر و بروشور: کاوه مرحمتی،طراحى وساخت تیزر: کاوه مرحمتی،صحنه یاران: امیرحسین بخشایش، جواد حسيني،عکاس: فرهاد جاوید و روابط عمومي: گروه تبليغات مربع ١١ اشاره کرد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید