پنج شنبه, 20 آذر 1393 00:33

تنها برنامه زنده تخصصی تئاتر متوقف شد/چهارشنبه ها!!! تا اطلاع ثانوی تعطیل است

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تنها برنامه زنده تخصصی تئاتر متوقف شد/چهارشنبه ها!!! تا اطلاع ثانوی تعطیل است تنها برنامه زنده تخصصی تئاتر متوقف شد / برنامه‌ای که دیگر زنده نخواهد بود

سی و یک نما- مدیر گروه فیلم و نمایش شبکه چهار از توقف پخش «مجله تئاتر» تا فراهم شدن شرایط تولید سری جدید آن خبر داد و اعلام کرد این تغییرات ربطی به گفتگوی جنجالی چند هفته پیش آن ندارد. این در حالی است که گمانه زنی ها حاکی است که شاید به دلیل حرف های حمیدرضا نعیمی این برنامه متوفق شده باشد.

علیرضا اسحاقی مدیر گروه فیلم و نمایش شبکه چهار در گفتگو با خبرنگار مهر با تأیید خبر توقف پخش برنامه «مجله تئاتر» اظهار کرد: قرار است تغییراتی را در این برنامه به منظور افزایش کیفیت ایجاد کنیم چرا که اکنون براساس نظرسنجی‌ها و مطالب مخاطبان، به ریتم برنامه اشکالاتی وارد است.

تغییرات «مجله تئاتر» ربطی به گفتگوی جنجالی نعیمی ندارد

وی در پاسخ به اینکه آیا این تصمیم به گفتگوی جنجالی با حمیدرضا نعیمی مرتبط است یا خیر، افزود: برنامه زنده ذاتا با حساسیت‌هایی روبرو است و افراد در اظهارنظرهایشان دقت لازم را ندارند اما این تغییرات هیچ ربطی به آن گفتگو ندارد.

مدیر گروه نمایش شبکه چهار تأکید کرد: ضروری است که موضوعات در برنامه «مجله تئاتر» دارای عمق بیشتری باشند و گفتگوها نیز از حالت استودیویی خارج شده و در فضاهای تئاتری انجام شوند. ضمن اینکه گزارش‌ها نیز کوتاه‌تر می‌شوند و برنامه ریتم تندتری خواهد داشت.

ممکن است دیگر برنامه زنده نباشد

اسحاقی در پاسخ به اینکه آیا قرار است برنامه از این پس به صورت تولیدی روی آنتن برود، گفت: ممکن است «مجله تئاتر» دیگر زنده نباشد اما ماهیت زنده برنامه حفظ می‌شود. البته اینطور نیست که بگوییم برنامه کلا زنده نیست اما بنا را بر این داریم که مباحث مطرح شده عمق بیشتری پیدا کنند.

وی تصریح کرد: در گفتگوهای زنده غالبا بخشی از بحث‌ها به مقدمه چینی‌ها و موخره‌پردازی‌ها اختصاص پیدا می‌کند اما با ضبط مصاحبه‌ها، امکان اینکه ما گفتگو را درست کنیم و با سوالات حساب شده کار را جلو ببریم، امکان بیشتری در اختیار برنامه‌ساز قرار می‌دهد و بیشتر می‌تواند به اهداف برنامه بپردازد. ضمن اینکه صرفا به یکی دو نفر محدود نمی‌شویم و می‌توان گفتگوهای مرتبط را تا ۵، ۶ نفر هم افزایش داد.

از شکل سنتی و قدیمی «مجله تئاتر» خارج می‌شویم

مدیر اداره تولید فیلمنامه سیما، انتخاب فنی و تدوین شده گفتگوها را به شکل‌گیری بحث‌های عمیق‌تر مرتبط دانست و افزود: می‌خواهیم از شکل سنتی و قدیمی برنامه خارج شویم و ریتم تازه و متنوعی به آن بدهیم. بنابراین نیما دهقان مشغول طراحی سری جدید برنامه است.

اسحاقی این اتفاقات و تغییرات را به منزله توقیف برنامه ندانست و متذکر شد: معمولا در سازمان صداوسیما با به پایان رسیدن هر ۲۶ قسمت از یک برنامه، باید مقدمات سری جدید آن فراهم و مجددا برآورد شود. در سری جدید نیز ما قطعا تغییر دکور خواهیم داشت.

به دکورهای متداول برنامه‌های تلویزیونی فکر نمی‌کنیم

وی ادامه داد: ما به دکور تلویزیونی به مفهوم متداولش فکر نمی‌کنیم و ممکن است تمام برنامه در خود فضای تئاتر ساخته شود. البته اگر اقتضا ایجاد کند، شاید دکور ثابتی هم برای برنامه بزنیم و با طراحی که رخ می‌دهد شاهد پخش سری جدید، جذاب و دیدنی «مجله تئاتر» باشیم.

مدیر گروه فیلم و نمایش شبکه چهار درباره زمان پخش سری جدید گفت: شاید از هفته آینده یا هفته بعدتر این برنامه روی آنتن برود. ضمن اینکه گفتگویی نیز با مرکز هنرهای نمایشی داشته‌ایم و قرار است از ظرفیت و توان عزیزان به نحو شایسته استفاده کنیم. اتاق فکری نیز با حضور خود بچه‌های تئاتری در شبکه ایجاد می‌شود که برای تولید انواع برنامه‌های مرتبط با تئاتر و حتی تله تئاتر مشارکت می‌کنند.

امضای تفاهم‌نامه با مرکز هنرهای نمایشی تا پایان ماه

اسحاقی اعلام کرد: مذاکرات خوبی با مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد رخ داده و شاید تا قبل از پایان ماه آذر به یک تفاهم نامه با این مرکز برسیم.

این فیلمنامه‌نویس در پاسخ به اینکه بالاخره برنامه از این پس زنده روی آنتن می‌رود یا به صورت تولیدی، اظهار کرد: این موضوع اهمیتی ندارد بلکه ما می‌خواهیم برای افزایش مخاطب فضای جذاب و متنوع‌تری ایجاد کنیم و برنامه ریتم منطقی‌تری داشته باشد.

گفتگوی نعیمی علت تغییرات «مجله تئاتر» نیست

وی تصریح کرد: مباحثی در این برنامه مطرح شده که موضوع گفتگوی آقای نعیمی نبوده، اما اینکه برخی شائبه ایجاد می‌کنند که یک گفتگو سبب شده که تغییراتی در «مجله تئاتر» ایجاد شود صحت ندارد و من با صراحت می‌گویم تمام هدف ما این است که برنامه جایگاه منطقی‌تر و محکم‌تری داشته باشد.

اسحاقی در پایان گفت: اینگونه برنامه‌ساز خودش را در حد یک یا دو ساعت برنامه زنده محدود نمی‌کند و ناچار است زمان بیشتری را در اختیار برنامه قرار دهد و تمام طول هفته برای تهیه گفتگوها فعالیت کند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید