جمعه, 11 آبان 1397 00:00

جرات بازی کردن/ تئاتر «جرات داشته باش» در شهرکتاب مرکزی اجرا می‌شود

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
جرات بازی کردن/ تئاتر «جرات داشته باش» در شهرکتاب مرکزی اجرا می‌شود جرات بازی کردن/ تئاتر «جرات داشته باش» در شهرکتاب مرکزی اجرا می‌شود

سی و یک نما_ «شهر کتاب مرکزی» با همکاری انتشارات شمعدونی تئاتر شورایی«جرات داشته باش» را با موضوع راهکارهای افزایش اعتماد به نفش برگزار می‌کند.

 

این تئاتر شورایی روز شنبه ۱۲ آبان ماه در محل شهرکتاب مرکزی؛ از ساعت ۱۹:۳۰ اجرا خواهد شد و ورود برای عموم علاقه مندان آزاد است.

این تئاتر شورایی را سیمین دخت عسگری و حنانه پسندیده نوشته‌اند و اجرا گردانی و روانشناسی این کار برعهده سیمن دخت عسگری است. بازیگری این تئاتر سهیل قاسم خانی، حنانه پسندیده بر عهده دارند. تئاتر شورایی گونه‌ای از اجرای تئاتر است که حضار و علاقه مندان می‌توانند در اجرای نقش‌ها مشارکت کنند. هم‌چنین از علاقه‌مندان به بازیگری دعوت می‌شود تا در روز شنبه ۱۲ آبان ماه در این تئاتر به ایفای نقش بپردازند.

این تئاتر اقتباسی از کتاب«جرات داشته باش» نوشته فردریک فانژه روانپزشک فرانسوی است که اکنون به چاپ چهارم رسیده است.
فردیک فانژه استاد دانشگاه و روان درمانگر مشهور فرانسوی است که در این کتاب از تجربیات بالینی خودش در رابطه با مراجعانش که مشکل کمبود اعتماد به نفس داشته‌اند، نوشته است. این کتاب سعی دارد با زبانی ساده و کاربردی راه های افزایش اعتماد به نفس را به مخاطبان خود آموزش دهد.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «اگر به دیگران خوبی کنم، هرگز مرا طرد نمی‌کنند.» فکر می‌کنید اگر زندگیتان را صرف برآوردن خواسته‌های اطرافیانتان کنید، آن‌ها شما را بهتر می‌پذیرند. اشکال این تفکر این است که کم‌کم شما را به سمت نوعی رفتار فداکارانه که کمی قبل آن را بررسی کردیم، و حتی به سمت اطاعت از دیگران پیش می‌برد. در حقیقت، همیشه این دیگران هستند که مطالبه دارند و آن‌ها تصمیم می‌گیرند که شما برای جلب رضایتشان باید چه کاری را انجام دهید.
از سوی دیگر، در اطرافتان افرادی را می‌بینید که می‌خواهند از شما سوءاستفاده کنند و به نیازها و خواسته‌های شما توجه چندانی ندارند. این چیزها به‌وضوح مطرح نمی‌شوند، اما شما تمایل دارید که اعتماد به نفس‌تان را از دست بدهید و خود را مانند کسی تصور کنید که شخصیت ارزشمندی ندارد. معمولاً مجموعه حوادثی که در زندگی رخ میدهند نیز این پیش‌داوری را تأیید می‌کنند.»
کتاب جرات داشته باش با ترجمه محیا احمدی پور در تابستان امسال به پیشخوان کتابفروشی‌ها راه یافته و با استقبال خوب علاقه‌مندان کتاب در تیراژ هزار نسخه،اکنون به چاپ چهارم رسیده است.

برای شرکت و بازی در این تئاتر می توانید روز شنبه ۱۲ آبان ماه از ساعت ۱۹:۳۰ در تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از مطهری؛ نبش کوچه کلاته، شهرکتاب مرکزی حضور به هم رسانید.

آخرین ویرایش در جمعه, 11 آبان 1397 12:17

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید