چهارشنبه, 22 مهر 1394 14:52

سه روز با "روز واقعه" در تئاتر شهر

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در سال ۱۳۶۱ بهرام بیضائی فیمنامه ای نوشت که یکی از شاهکارهای وی محسوب می شود. "روز واقعه" قصه ای از عاشورا روایت کرد که هنوز هم یکی از تاثیرگزارترین آثار عاشورائی است.شهرام اسدی نیز در سال ۱۳۷۳در حالی این فیلمنامه را به تصویر کشید که هنوز هم این فیلم و موسیقی آن از ماندگارترین آثار سینمائی ایران محسوب می شود. این فیلم توانست از سیزدهمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین فیلم سال را دریافت کندو فیلمنامهٔ کامل هم کتابی است که بارها درانتشارات گوناگون به چاپ رسیده و مورد استقبال قرار گرفته است و حالا نیز "محمد رحمانیان" از امشب نمایشنامه خوانی "روز واقعه" را درمجموعه تئاتر شهرکارگردانی خواهد کرد.


نمایشنامه خوانی روز واقعه از امشب، ساعت 19 چهارشنبه 22 مهر ماه 1394 در سالن اصلی مجموعه تئا‌تر شهر برگزار خواهد شد. این اجرا به مدت سه شب؛ تا جمعه 24 مهر در این سالن روی صحنه خواهد بود.

"روز واقعه" با خوانش بازیگران مطرح تئا‌تر چون علی عمرانی، بهرام ابراهیمی، مهتاب نصیرپور، خسرو احمدی، خسرو شهراز، حبیب رضایی، اشکان خطیبی، مهدی ساکی، علی تاجمیر، الهام دهقانی، سُها سناجو، پرستو رحمانیان، الهه اصغری، سانیا سالاری، سامان مظلومی، بابک موذنی،... برروی صحنه می‌رود.

موسیقی این اجرای نمایشی را علیرضا افکاری ساخته و مهرداد میرزایی تنظیم آن را بر عهده داشته است که توسط گروه مهرنوا به سرپرستی نازلی بخشایش اجرا می‌شود. ترانه سرای این اثر افشین مقدم است که توسط علی زند وکیلی خوانده می‌شود.
اشکان خطیبی مجری طرح این نمایشنامه خانی است که با حمایت اداره کل هنرهای نمایشی در آستانه ایام سوگواری ماه محرم به مدت سه شب تا 24 مهر در سالن اصلی مجموعه تئا‌تر شهر خوانده می‌شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید