جمعه, 13 اسفند 1395 13:06

عشقی که تو دستات نیست رو نمی تونی به کسی بدی حتی بچه‌ات!

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عشقی که تو دستات نیست رو نمی تونی به کسی بدی حتی بچه‌ات! همراه با نمایش خانه ای در انتهای خیابان بهار / عشقی که تو دستات نیست رو نمی تونی به کسی بدی

ریحانه محمودی (سی و یک نما)- «خواهرانِ خانه اي در انتهاي خيابان بهار، به دنبال راه خروجي خانه ميگردند، راهي كه مدتهاست گم كرده اند. در پي يافتن اين راه با پيدا شدن دفترچه يادداشت خاطرات مادرشان به حقايقي در مورد اين خانه پي ميبرند و در ميابند قفل در اين خانه از داخل خانه زده شده است و...»

 

"خانه ای در انتهای خیابان بهار" تئاتری به کارگردانی ندا هنگامی که آخرین بار از اون نمایش "نیمروز اسکاتلند" را بر اساس نمایشنامه‌ای از مکبث در سی ‌و پنجمین جشنواره‌ی بین المللی تئاتر فجر به تماشا نشستیم حالا با تئاتر جدیدش به صحنه بازگشته است. نمایشنامه‌ی این تئاتر را محمد چرمشیر بر اساس طرحی از ندا هنگامی به نگارش در آورده که در آن به برخی آسیب‌های روانی و اجتماعی و معضلات زنان و دختران پرداخته شده است.

این تئاتر نقش مرد ندارد و حضور پنج بازیگر زن جوان در نقش پنج خواهرِ داستان از ویژگی‌های جالب توجه آن است. پنج خواهری که اتفاقی در گذشته‌شان رخ داده و در حال رقم زدن امروزشان است.

1312951214.jpg

نقش خواهر بزرگتر را لیندا کیانی که در جشنواره‌ی فیلم فجر امسال با دو فیلم قابل توجه و موفق "انزوا" و "ماجرای نیمروز" حضور داشت؛ بازی می کند. تماشای هنر بازیگری او در صحنه‌ی تئاتر برای مخاطبانی که بیشتر او را بر صفحه‌ی تلویزیون و یا پرده‌ی سینما دیده‌اند فرصتی مغتنم است.

نازنین بیاتی هم که دانش آموخته‌ی تئاتر است و با تجربیاتش در سینما، یک نامزدی سیمرغ و جایزه‌ی انجمن منتقدین و نویسندگان سینمایی‌ای که در کارنامه موفق خود دارد در کنار سه خواهر دیگر، مهسا ایرج پور، شیرین اسماعیلی و معصومه رحمانی به ایفای نقش می پردازد.

1312951316.jpg

در دو هفته‌ای که از اجراى اين نمايش می گذرد بسيارى از چهره هاي هنري و سياسي مهمان "خانه اى در انتهاى خيابان بهار" شدند چهره هايى هم چون: شهيندخت ملاوردی معاون رييس جمهور در امور زنان و خانواده، رسول خادم، معاون وزير ورزش، زهرا سعيدي، نماينده مجلس و سخنگوي فراكسيون زنان، شهرام گيل آبادي، مدير روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري تهران، سيد احمد خميني.

1312951317.jpg

و همچنين

آتیلا پسیانی، رضا گوران، هاله مشتاقی نیا، سهیلاگلستانی، زهرا صبری، اصغر عبدالهی، الناز حبیبی، هومن سیدی، بهاره کیان افشار، مسعود ردائي، مهدی کوشکی و بهرام افشارى، از مهمانان خانه اى در انتهاى خيابان بهار بودند.

این نمایش که وارد هفته‌ی سوم اجرای خود شده است تا دو هفته‌ی دیگر به روی صحنه سالن استاد سمندریان در تماشاخانه‌ی ایرانشهر می‌رود.

عکس‌ها: امیر حقبر و مهدی آشنا

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید