دوشنبه, 18 ارديبهشت 1396 12:03

نمایش بزرگراه در پردیس تئاتر تهران به روی صحنه می رود / برگزیدگان جشنواره مونولوگ تئاتر باران معرفی شدند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نمایش بزرگراه در پردیس تئاتر تهران به روی صحنه می رود / برگزیدگان جشنواره مونولوگ تئاتر باران معرفی شدند نمایش بزرگراه در پردیس تئاتر تهران به روی صحنه می رود / برگزیدگان جشنواره مونولوگ تئاتر باران معرفی شدند

سی و یک نما- نمایش "بزرگراه" به نویسندگی و کارگردانی "ابوالفضل حاجی علیخانی" از 20 اردیبهشت ماه در تماشاخانه استاد کشاورز پردیس تئاتر تهران به روی صحنه می‌رود.

 

به گزارش سی و یک نما، نمایش "بزرگراه" به نویسندگی و کارگردانی "ابوالفضل حاجی علیخانی" از 20 اردیبهشت ماه در تماشاخانه استاد کشاورز پردیس تئاتر تهران به روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان نمایش "بزرگراه" آمده است که: حسام الدین خانه‌اش بر سر تعویض بزرگراه شهرداری قرار گرفته به نحوی که کارساخت پروزه با مشکل روبه رو گشته است .از این رو قصد تخریب خانه را دارد ولی...

در این نمایش بازیگرانی چون حسین پرستار، ناصرپژنگ، محمدرضا چاپاریان، جمال فوادیان، مجید علم بیگی، مریم عسگری، ابوالفضل حاج علیخانی، شقایق فتحی، حامد ناوشکی، کتایون سبحانی ایفای نقش می‌کنند.

نمایش "بزرگراه" به نویسندگی و کارگردانی "ابوالفضل حاجی علیخانی" از 20 اردیبهشت ماه در تماشاخانه استاد کشاورز پردیس تئاتر تهران و در ساعت 19 به روی صحنه می‌رود.

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره مونولوگ تئاترباران برگزار شد

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره مونولوگ تئاترباران با همکاری شنوتو برگزار شد که طی آن برگزیدگان این رویداد معرفی شدند.

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره مونولوگ تئاترباران با همکاری شنوتو و با حضور ستاره اسکندری، خیام وقار کاشانی و امیرحسین مددی(مدیرعامل شنوتو) و با حضور شرکت کنندگان در جشنواره و علاقه مندان به حوزه صدا به خصوص پادکست‌های صوتی و برنامه سازانی که در شنوتو اقدام به انتشار فایل‌های صوتی می‌کنند، برگزار شد.

در ابتدای این مراسم ستاره اسکندری ضمن تشکر از عوامل اجرایی جشنواره و هم چنین مهمانانی که در این جشنواره شرکت کرده بودند اعلام داشت: صمیمانه به شما که برای صدا اهمیت قائل شدید تبریک می گویم چه به عنوان مخاطب چه به عنوان تولید کننده محتوای صوتی. هیچ چیز به نظرم به اندازه صدا بُعد تاریخی ندارد و این صداست که طول تاریخ را نشان می‌دهد.

اسکندری با بیان اینکه این جشنواره‌ها تولید گفتمان می‌کند، افزود: امیدوارم با برگزاری این جشنواره‌ها و تولید فکر و اندیشه انتقادی در این مسیر حرکت کنیم و باید به شما بگویم که نا امید نشوید زیرا نسل پیش از شما با ناملایمتی های فراوان در عرصه هنر نمایش مواجه بود و تاب آورد!

در ادامه خیام وقار کاشانی دبیر نخستین دوره از جشنواره با تاکید بر ملی بودن جشنواره ، از نتیجه کار ابرازخوشحالی کرد و ابراز داشت: شاید باور نکنید که برگزاری این جشنواره چه قدر ناگهانی و با برنامه ای اجمالی شکل گرفت و این میزان استقبال مارا مستلزم کرد که هر فصل جشنواره صوتی باران را با همکاری شنوتو برگزار کنیم.

کاشانی در ادامه متذکر شد: طبق فراخوان نخستین جشنواره مونولوگ تئاتر باران؛ متقاضیان فایل‌های صوتی خود را تولید کردندو در مهلت مقرر در سایت شنوتو قرار دادند و این جشنواره به‌صورت رقابتی و مبتنی بر نظر کاربران برگزار شد و برگزیدگان این جشنواره با آرای مردمی انتخاب شده‌اند.

در پایان امیرحسین مددی مدیر عامل وب سایت شنوتو با بیان اینکه هدفشان تولید محتوا با کمک اهالی هنر به خصوص رشته نمایش است، افزود: چندین سالی هست که دانلود و شنیدن فایل‌های صوتی انتخابی در فضای اینترنت همه گیر شده است. این نوع فایل‌های صوتی که به آن‌ها اصطلاحاً پادکست می گویند تنها به موسیقی و یا برنامه رادیویی محدود نمی‌شوند، بلکه در موضوعات مختلف و در قالب‌های گوناگون در فضای اینترنت عرضه می‌شوند

مددی در پایان تصریح کرد: این مراسم فرصتی بود تا در مورد دغدغه‌های تولید محتوای غنی صوتی صحبت شود و همچنین آشنایی بیشتری بین فعالین این حوزه با یکدیگر صورت پذیرد. همانطور که می دانید داوری اولین دوره جشنواره باران به صورت مردمی بود که در کنار تمام محاسن خود مانند چابکی ، ضعف‌هایی را هم داشت که شنوتو و باران متفق القول سعی خواهند نمود تا در دوره‌های بعد این ضعف را مرتفع سازند.

در پایان برنامه برگزیدگان نخستین جشنواره مونولوگ تئاترباران معرفی شدند:

نفر اول: رسول محمدی

نفر دوم: نیلوفر عباسی

نفر سوم: ساناز کریمی

نفر چهارم: نوید حمیدی

نفر پنجم: مهرنوش صمدبیگی

نفر ششم: ریحانه نبی یان

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید