پنج شنبه, 11 دی 1393 16:16

سه نمایش جدید در تماشاخانه استاد انتظامی روی صحنه می‌روند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
سه نمایش جدید در تماشاخانه استاد انتظامی روی صحنه می‌روند نمایش جدید در تماشاخانه استاد انتظامی روی صحنه می‌روند

سی و یک نما- تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران از 11 دی به‌طور همزمان میزبان سه نمایش خواهد بود.

نمایش‌های «پدرو پارامو»، «قطع دست در اسپوکین» و «آه شهلا این گاوی که جلوم داره راه میره اسمش داوده» از 11 تا 30 دی در تماشاخانه استاد انتظامی روی صحنه می‌روند.

کارگردانی نمایش «پدرو پارامو» بر عهده ارشاد رازانی است و سعید قاضی‌نژاد، مریم موسوی، رحمان پولادیان، مجتبی فلاحی، عماد محمدی، محمد خوشبختیان، ساناز رضائیان و رسول حسینی در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

این نمایش اقتباسی از رمان «پدرو پارامو» خُوان رولفو نویسنده مکزیکی است که توسط احمد گلشیری به فارسی بازگردانده شده است و داستان خُوان پرسیادو پسر «پدرو پارامو» را روایت می‌کند که به دنبال شناخت پدر خود به کومالا آمده است. غافل از اینکه او و همه‌ اهالی کومالا مرده‌اند و داستان گذشته و حال کومالا را به نظاره می‌نشینیم.

«پدرو پارامو» ساعت 16:30 در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران روی صحنه می‌رود.

نمایش «قطع دست در اسپوکین» را دانیال خجسته کارگردانی می‌کند و بازیگران آن نادر فلاح، وحید راد، ندا جبرائیلی و صبا گرگین‌پور هستند.

این نمایش روایت قاتلی سالخورده به نام کارمایکل است که پس از 27 سال جستجوی دست چپ خویش، به دو کلاهبردار ناشی برمی‌خورد که ادعا می‌کنند دست او را پیدا کرده‌اند. در این میان متوجه می‌شویم که مروین کارمند پذیرش هتل، خرده حسابی قدیمی با تبی یعنی کلاهبردار جوان ناشی دارد.

«قطع دست در اسپوکین» ساعت 18:15 در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران اجرا می‌شود.

کارگردانی نمایش «آه شهلا این گاوی که جلوم داره راه میره اسمش داوده» را فرزاد امینی بر عهده دارد و مهدی ابراهیم‌زاده، مهدی دوستی، ساناز پوردشتی، مونا سهراب‌حقیقت، مرضیه شاطرطوسی و فرزاد امینی بازیگران آن به‌شمار می‌آیند.

این نمایش حکایت زندگی مردی کارگر به نام داود و زن اوست که در اثر فشارهای احساسی به بحرانی عاطفی دچار می‌شود. «آه شهلا این گاوی که جلوم داره راه میره اسمش داوده» ساعت 20:30 در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران روی صحنه می‌رود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید