یکشنبه, 18 مرداد 1394 15:23

نمایش "سعادت لرزان مردمان تیره روز" تا 6 شهریور روی صحنه می ماند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نمایش "سعادت لرزان مردمان تیره روز" تا 6 شهریور روی صحنه می ماند نمایش "سعادت لرزان مردمان تیره روز" تا 6 شهریور روی صحنه می ماند

سی و یک نما- نمایش "سعادت لرزان مردمان تیره روز" نوشته علیرضا نادری و کارگردانی محسن علیخانی که قرار بود تا 15 مرداد ماه اجرا داشته باشد تا 6 شهریور در تئاتر باران روی صحنه می ماند.

به گزارش سی و یک نما به نقل از  روابط عمومی؛ این نمایش که اثر برگزیده نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر است تا اوایل شهریور ماه در تئاتر باران روی صحنه خواهد رفت.

محسن علیخانی کارگردان نمایش "سعادت لرزان مردمان تیره روز" در همین رابطه خاطرنشان کرد: این نمایش یک بار در سال ۷۹ در نوزدهمین جشنواره فجر توسط گروه تئاتر زیتون اجرا شد. اما این کار در حقیقت اصلا بازتولید نمایش سال ۷۹ نیست بلکه اجرای نمایش "سعادت لرزان مردمان تیره روز" سال ۹۴ است.

علیخانی با بیان اینکه اساسا بازتولید یک اجرا کار اشتباهی است، بیان کرد: هر نمایشی در هر برهه ای زاویه دیدهای جدید را می تواند تعریف کند و گروه اجرایی هم بر اساس زاویه دیدجدید یک اجرای جدید را ارائه بدهند.

"سعادت لرزان مردمان تیره روز "به فروپاشی یک خانواده ایرانی در دهه 60 می‌پردازد و ماجرا در عصر یک روز بارانی آغاز می‌شود و در نیمه شبی تاریک و هول انگیز به پایان می‌رسد.

این نمایش که از آثار برجسته علیرضا نادری است در نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر جایزه اول کارگردانی (محسن علیخانی)، جایزه اول نمایشنامه نویسی (علیرضا نادری)، جایزه اول بازیگری زن (ستاره اسکندری)، جایزه اول طراحی صحنه (منوچهر شجاع) و جایزه دوم بازیگری مرد (مهدی سلطانی و احمد مهرانفر) را کسب کرد.

لازم به ذکرست که مهدی سلطانی سروستانی، ستاره اسکندری، شهرام حقیقت دوست، فرزین صابونی، پونه عبدالکریم زاده، مریم باقری و فهیمه امن زاده در این نمایش ایفای نقش می کنند.

سایر عوامل این نمایش عبارتند از؛ طراح صحنه و نور: منوچهر شجاع، طراح لباس: ستاره اسکندری، طراح گریم: سارا اسکندری، آهنگساز : امیر رجبی، طراح پوستر و بروشور: پیام صیادی، دستیار کارگردان و برنامه ریز: محمد گودرزیانی، منشی و مدیر صحنه: روژین صدر زاده مدیر روابط عمومی: مریم رودبارانی، عکاس: مهدی آشنا، دستیاران طراح صحنه: هادی بادپا، سعید زارع.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید