پنج شنبه, 13 آبان 1395 15:51

وقتی دوباره در یک شب نیمه تابستان رویا می بینیم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وقتی دوباره در یک شب نیمه تابستان رویا می بینیم وقتی دوباره در یک شب نیمه تابستان رویا می بینیم

سی و یک نما – نیمه تابستان امسال نمایشی برگرفته از روایت ویلیام شکسپیر با عنوان رویا یک شب نیمه تابستان با استقبال خوبی رو به رو شد .نمایشی که تحرک فیزیکی چند پله بالاتر از دیالوگ ها قرار می گرفت ودر دکوری خلاقانه طنز موقعیت را در کنارکلام قرار می داد. تحرک و زمانبندی در اجرای لحظاتی که ثانیه ها در آن نقش داشتند آنقدر در رویای نیمه شب جدی بود که در اواسط اجرا "آزاده صمدی" آسیب دید و کار بدون حضور وی ادامه پیدا کرد.

 

حال و در نیمه ی پائیر قرار است که حسن جودکی تهیه کننده و مصطفی کوشکی کارگردان  این نمایشنامه با تغییراتی در گروه بازیگری دوباره استقبال از این نمایش را محک بزنند و رویای یک شب نیمه تابستان از تاریخ 16 آبان ماه در سالن تئاتر مستقل تهران به مدت 75 دقیقه روی صحنه برود. از ویژگی های این ورژن جدید از نمایش حضور امیر مهدی ژوله است که می تواند علاوه بر مخاطب خاص ، مخاطب عام را هم به تئاتر مستقل تهران بکشاند.

هومن کیائی،خاطره حاتمی (هر دو در اجرای تابستانی این نمایش بسیار موفق بودند) مجید نوروزی و آزاده صمدی در فصل پائیزه ی این نمایش حضور ندارند و نازآفرین کاظمی (که بعد از آسیب دیدن آزاده صمدی در دو نقش بازی شایسته ای داشت)در سری جدید، دوباره در شخصیت اصلی نقش خود هنرنمائی می کند.

جالب اینکه مصطفی کوشکی کارگردان و طراح صحنه رویای یک شب نیمه تابستان حالا "هت تریک" کرده و بازیگر نمایش هم هست و بازیگران به ترتیب ورود به صحنه عبارتند از: محمد صادق ملک، آذین نظری، سجاد باقری، غزل شجاعی ،امیر مهدی ژوله ، شهروز دل افکار، نازآفرین کاظمی ،مصطفی کوشکی ، علیرضا کی منش ،و صبا ایزد پناه.

رویای یک شب نیمه تابستان روایت انواع عشق هاست که در یک بستر کنار هم قرار می گیرند ، عشق های متقابل، عشق های یکطرفه ، عشق های غیرمنطقی، عشق های هوس آلود و عشق هائی از ریشه ی خیانت. انگار برای در کنار هم قرار دادن این عشاق باید سحر و جادو کرد، گاه سحر و جادو قبل از آنکه ماه کامل شود.

در خلاصه داستان رویای یک شب نیمه تابستان این نمایش آمده است: پادشاه آتن، قرار است چله تابستان، شبی که ماه قرص کامل است با هیپولیتا ازدواج کند. بنابراین شاه دستور می دهد آن شب جوانان آتنی واقعا خوش‌گذرانی کنند اما تمام جوانان آتنی از این موضوع خوشحال نیستند. لایساندر و دیمیتریوس که از کودکی با هم دوست بوده‌اند، هردو عاشق هرمیای زیبا دختر همسایه‌شان هستند ولی پدر هرمیا دو پا را در یک کفش کرده که دخترش باید شب عروسی شاه و در حضور شاه با دیمیتریوس ازدواج کند، وگرنه هرمیا را می‌کشد یا به معبد کاهنان می‌فرستد که تا آخر عمر همان جا ترشیده بماند، حال آنکه هیچکس در آن محله آتن نیست که نداند هرمیا از بچگی عاشق لایساندر بوده‌است ...

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید