پنج شنبه, 28 مرداد 1395 15:48

اعتراضی که وارد است / انتقاد علیرضا افتخاری به یک بیلبورد تبلیغاتی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
اعتراضی که وارد است / انتقاد علیرضا افتخاری به یک بیلبورد تبلیغاتی انتقاد علیرضا افتخاری به یک بیلبورد تبلیغاتی

سی و یک نما - علیرضا افتخاری از خوانندگان صاحب نام و قدیمی ایرانی که از آلبوم های وی بارها لذت برده و خاطره داریم در یک برهه از زمان دستخوش بازی سیاسی شده و مدت ها بایکوت بود و ما هم از صدای او فاصله گرفتیم که اصولا از خصیصه های ماست که فاصله ی بین تحسین ها و تحقیرهایمان بسیار کم است. اتفاقی که دو صاحب صدا ی موسیقی ایران ، "علیرضا افتخاری" و "محمد اصفهانی " را قربانی زمان کرد. حالا بیلبوردی از حضور افتخاری در جشن خیریه مهر او را در حالی آزرده که از یک طرف کاملا به او حق می دهیم و از طرف دیگر باید قبول کنیم که در حال حاضر شخصیت "جناب خان" برای مردم جذاب تر و پر کشش تر از صدای "علیرضا افتخاری" است. اما بانیان جشن "شب مهر" و طراح این بیلبورد می توانست طرحی محترمانه تر و هوشمندانه تر داشته باشد. طرحی که یقینا "محمد بحرانی" فهمیده و مهمان نواز (جناب خان) هم از این حرمت نگاشتن در زادگاهش استقبال می کرد.

افتخاری با اعتراض به  نحوه ارایه تبلیغات محیطی برنامه خیرخواهانه به نفع کودکان اوتیسم "شب مهر" که برای شرکت در آن دعوت بود،  اعلام کرد به دلیل شیوه تبلیغی موسسه برگزارکننده، در این برنامه شرکت نمی‌کند.

وی در این اعتراض نامه نوشته است:

 "هنرمندی چون من که جایگاه هنری وی مشخص است و آثار و شاهکارهایی مثل نیلوفرانه، شور عشق، یاد استاد، هنگامه و مقام صبر را در کارنامه هنری‌اش دارد، کارش به جایی رسیده که تصویرش در بیلبوردهای تبلیغاتی در کنار جناب‌خان و حتی یک پله پایین‌تر قرار گرفته است. کجای کار ایراد دارد؟ چرا و چرا؟ به اعتقاد من در چهار روز می‌شود بی‌آب بود، اما در چهاردقیقه نمی‌توان بی‌آبرو بود. ‌ای کاش این موسسه محترمی که در شیراز مشغول به فعالیت است کمی دست از خان و خان‌بازی بردارد. من دلخورم، من از این عزیزان شیرازی که همواره به وجود مردمان مهربان این شهر می‌نازیدم، دلخورم که مرام حافظ و سعدی را فراموش کرده‌اند. اگر این دوستان به جناب‌خان می‌نازند من به ایران و ایرانی بودن می‌نازم.متاسفانه با توجه به این اقدام ناپسندیده‌ای که از سوی موسسه برگزارکننده برنامه بدون اطلاع بنده در حوزه تبلیغات شهری انجام گرفته و از نظر من اقدامی بسیار توهین‌آمیز است، از حضور در این برنامه که طبق تماس قبلی قرار بود فقط بنده در آن حضور داشته باشم، صرف‌نظر کرده و از این موسسه و دیگر نهادهایی که در برگزاری چنین رویدادهای خیرخواهانه‌ای اقدام می‌کنند، می‌خواهم با درایت و اندیشه بیشتری در برنامه‌ریزی فعالیت‌ها تلاش کنند."

خبرگزاری مهر نیز در این مورد می نویسد: در تصویری که از سوی این خواننده به‌عنوان ویژه‌برنامه "شب مهر" به گروه هنری خبرگزاری مهر ارسال شده، تصویر جناب‌خان شخصیت محبوب عروسکی برنامه خندوانه در نقطه مرکزی طراحی پوستر و تصاویری از علی مسعودی (علی مشهدی) در سمت چپ و علیرضا افتخاری در سمت راست این شخصیت عروسکی به‌عنوان شرکت‌کنندگان برنامه آمده است.

این درحالی است که به گفته افتخاری، مدیران برگزاری برنامه که قرار است روز ۳۱مردادماه در باغ عفیف‌آباد شیراز برگزار شود، پیرامون حضور دیگر میهمانان در برنامه توضیحی به او ارایه نداده بودند. پیش از این بنا بود محمد بحرانی با همراهی عروسک محبوب و پرطرفدارش، جناب‌خان به شهر خود شیراز بیایند تا در شبی به‌یادماندنی با ترانه‌های علیرضا افتخاری هم‌آواز شود. براساس اعلام برگزارکنندگان این برنامه، علی مسعودی، از خنداننده‌های برتر برنامه خندوانه نیز در همین شهر شب، به اجرای استندآپ کمدی خواهد پرداخت. ویژه‌برنامه حمایت از کودکان اوتیسم با عنوان "شب مهر" در فضای باز به اجرا درمی‌آید. شعار ویژه برنامه "شب مهر"، خنداندن و مهرورزی است که برگزارکنندگان، آن را به کسانی تقدیم کرده‌اند که خنداندن و مهرورزی را دوست دارند.

این خبرگزاری در ادامه به اعتراض علیرضا افتخاری به این بیلبورد انتقاد کرده است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید