جمعه, 23 مهر 1395 13:49

بازتاب پخش سریال آمریکایی خانه پوشالی از تلویزیون ایران در نشریات و رسانه های جهان

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بازتاب پخش سریال آمریکایی خانه پوشالی از تلویزیون ایران در نشریات و رسانه های جهان بازتاب پخش سریال آمریکایی خانه پوشالی از تلویزیون ایران در نشریات و رسانه های جهان

سی و یک نما- پخش سریال آمریکایی «خانه پوشالی» از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، بازتاب گسترده ای در نشریات و رسانه های جهان داشت و بسیاری از ایرانیان را شگفت زده کرده است. پخش فصل اول این سریال از شبکه نمایش در حال اتمام است و دوبله فصل دوم در فاصله کمی آماده شده و قرار است بعد از اتمام فصل اول به روی آنتن برود.

به گزارش صدای آمریکا فارسی «خانه پوشالی» از تولیدات شبکه اینترنتی «نت فلیکس» است و در آن بازیگرانی چون «کوین اسپیسی» و «رابین رایت» حضور دارند.

این سریال روایتی است خیالی از زندگی سیاسی و دسیسه های «فرانک آندروود» رئیس جمهوری دموکرات آمریکا و ماجراهای هیجان انگیز او در کاخ سفید را به تصویر می کشد.

او با بهره گیری از شیوه های غیراخلافی و بی رحمانه خود در پی حذف رقبای سیاسی است و از هر روشی برای رسیدن به اهداف و منافع شخصی استفاده می کند.

محافظه کاران ایرانی باور دارند این سریال، بازتابی از واقعیت های موجود در آمریکا است و سیاستمداران این کشور، افرادی شبیه «فرانک آندروود» هستند، فریبکار، فاسد و غیرقابل اعتماد.

«خانه پوشالی» هر شب ساعت یازده از طریق شبکه «دیجیتالی نمایش» یا شبکه نمایش خانگی صدا و سیما پخش می شود؛ سریال به زبان فارسی دوبله شده و ظاهرأ بیننده های زیادی هم در ایران دارد.

aa93f0c41b3942159d141981fb323798.jpg

هنوز صدا و سیما توضیح مشخصی درباره این سریال سیاسی نداشته و پخش آن از شبکه نمایش هم بدون تبلیغ و کاملا بی سر و صدا آغاز شد. تا این لحظه فقط برخی از سایت ها و نشریات محاظفه کار داخلی به پخش «خانه پوشالی» از تلویزیون دولتی ایران اشاره کرده اند.

چندی پیش شبکه اینترنتی «نت فلیکس» با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، هنوز هیچ قراردادی برای پخش جهانی «خانه پوشالی» منعقد نشده و این سریال جنجالی و محبوب فقط از طریق سامانه «نت فلیکس» برای مشترکین عرضه می شود.

با این حساب مشخص نیست صدا و سیمای جمهوری اسلامی چطور «خانه پوشالی» را پخش می کند و نمایش این سریال تحت چه شرایطی در ایران امکان پذیر است.

در سال های اخیر بسیاری از فیلم ها و سریال های آمریکایی به صورت غیرقانونی در ایران توزیع شده و هنردوستان از طریق «دی وی دی» یا لوح فشرده، تازه های فیلم و سینمای جهان را دنبال می کنند.

ولی پخش فیلم و سریال های غربی، به ویژه محصولات آمریکایی در تلویزیون دولتی ایران چندان مرسوم نیست و به همین دلیل با واکنش های متفاوتی همراه شده است.

بسیاری از کارشناسان باور دارند پخش «خانه پوشالی» در ایران، با اهداف خاصی صورت می گیرد و محافظه کاران بدون توجه به داستان خیالی این مجموعه، درصدد تخریب چهره آمریکا و بهره برداری سیاسی از این سریال هستند.

در حال حاضر شبکه اینترنتی نت فلیکس سرگرم تولید فصل پنجم خانه پوشالی است و بر اساس برنامه اعلام شده، فصل جدید این مجموعه سال آینده منتشر خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید