سه شنبه, 03 فروردين 1395 17:14

بازگشت اسماعیل میرفخرایی، یک عیدانه خوب

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بازگشت اسماعیل میرفخرایی، یک عیدانه خوب بازگشت اسماعیل میرفخرایی، یک عیدانه خوب

سی و یک نما- با دیدن تصویر رضا رشیدپور، مهران مدیری و فرزاد حسنی در برنامه های توروزی میشد امسال را سال آشتی تلویزیون نامید اما با دیدن برنامه ای با احرای اسماعیل میرفخرائی انگار نه تنها سال آشتی بلکه سال امید به حضور سرمایه های بی تکرار تلویزیون نیز هست.

از روزی که تلویزیون اختراع و برنامه‌های آن روی آنتن رفت، مجریان نقش بسزایی در جلب مخاطب و پیشبرد برنامه‌ها داشتند. زیرا یک مجری جذاب، توانا و خوش بیان می‌توانست تاثیرگذاری زیادی داشته باشد. اکنون که چندین دهه از اختراع تلویزیون می‌گذرد، هنوز مجریان نقش اساسی در زمینه جذب مخاطب دارند. مجری توانا کسی است که سواد لازم درباره موضوع برنامه، جذابیت و خوش بیانی را همزمان داشته باشد، در غیر این صورت نمی‌تواند موفق باشد. در گذشته‌ای دور و نه چندان دور، مجریان مسوولیت اعلام برنامه‌های تلویزیون را داشتند، اما امروزه در دنیا چنین چیزی کمتر دیده می‌شود. در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز تا همین چند سال پیش مجریان برنامه‌ها را اعلام می‌کردند. تعدادی بسیار معدود از مجریان به واسطه توانایی که در اجرای برنامه و جذب مخاطب داشتند تا چند دهه توانستند روی آنتن باشند.

بی‌شک و بی‌هیچ گفت‌وگویی، اسماعیل میرفخرایی یکی از این مجریان و گل سر سبد آن در تلویزیون ایران است. وی دانشمندی بی‌ادعا، ادیبی مودب، سخنوری بی‌نظیر، برنامه‌سازی ماهر و یک مجری توانا و جذاب است که برای او در ایران نظیری وجود نداشته است. این حقیقتی است که باید گفت و بارها تکرار کرد.

برنامه تركیبی «تالار تجربه» از تولیدات گروه دانش شبکه چهار سیما به تهیه كنندگی و كارگردانی صفاریان پور و اجرای اسماعیل میرفخرایی روی آنتن رفته است تا باز شاهد مجری گری این مرد فرزانه در تلویزیون باشیم. در هر برنامه با یكی از مشاهیر علم، فن، ادب و هنر گفتگو می شود و ابعاد مختلف شخصیتی او بررسی می شود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید