شنبه, 06 آذر 1395 22:37

برنامه سینما دو با پایان ماه صفربا "هفت" رقابت خواهد کرد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما – در حالی که شبکه ی چهار سیما نتوانست برنامه ای با محوریت بررسی سینمای ایران برای نگاه تازه به هنر هفتم داشته باشد و سینما چهاربا دو مجری شهاب رضویان و سپس علیرضا شجاع نوری خیلی زود تعطیل شد، حالا شبکه دو می خواهد رقیبی برای برنامه پر بیننده هفت شبکه سه را پنجشنبه ها روی آنتن ببرد

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، برنامه سینما دو از پنجشنبه پیش رو (11 آذر) به تهیه کنندگی عباس یداللهی و کارگردانی حمیدرضا معدنچی و با رویکرد «بررسی سینمای اجتماعی ایران با نگاهی جامعه شناسانه» هر هفته تازه های سینمای ایران را بررسی می کند.
در این برنامه جواد طوسی به عنوان منتقد و کارشناس، محمد خزاغی، مجری- کارشناس برنامه و کارگردانان، بازیگران و هنرمندانی از اصناف مختلف سینمایی در کنار علاقمندان و دانشجویان سینما حضور خواهند داشت.
سینما دو هر هفته میزبان یک کارگردان مطرح سینمای ایران، یک کارگردان جوان همراه یک کارشناس و صاحب نظر غالبا جامعه شناس است که پیرامون یکی از آثار اجتماعی کارگردان مدعو بحث و تبادل نظر خواهند کرد.
گزارش های موضوعی و مردمی (قاب ملاقات)، گفت و گو با بازیگران، گفت و گو با یکی از اعضای اصناف سینمای ایران، گزارش فیلم و سوال نظرسنجی از جمله بخش های در نظر گرفته شده برای این برنامه است.
بر پایه این گزارش در اولین برنامه سینما دو به آثار نرگس آبیار، کارگردان سینمای ایران با فیلم های متفاوت پرداخته خواهد شد و فیلم های «شیار 143» و «نفس» آخرین ساخته وی به لحاظ اجتماعی بررسی می شوند.
در این برنامه علاوه بر کارگردان فیلم نفس، محمد ابراهیم فیاض، جامعه شناس و مرجان اشرفی زاده، کارگردان حضور خواهند داشت تا از دریچه اجتماعی به بررسی فیلم مورد نظر بپردازند.
همچنین گلاره عباسی بازیگر آثار «شیار143» و «نفس» مهمان بخش قاب ملاقات این برنامه است که در کنار ساعد نیک ذات فیلمبردار فیلم «نفس» به گفت و گو با محمد خزاعی و جواد طوسی خواهند پرداخت.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید