شنبه, 05 شهریور 1401 14:37

به بهانه حضور "شهرام حقیقت دوست" در سریال "خون سرد" / یک پلیس دوست داشتنی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
به بهانه حضور "شهرام حقیقت دوست" در سریال "خون سرد" / یک پلیس دوست داشتنی به بهانه حضور "شهرام حقیقت دوست" در سریال "خون سرد" / یک پلیس دوست داشتنی

سی و یک نما - شهرام حقیقت دوست با "درخت گلابی" مهرجویی به تصویر معرفی شد و با "داستان یک شهر" اصغر فرهادی و"خط قرمز" قاسم جعفری به شهرت رسید، ستاره ای ضد قهرمان. و جالب اینکه بر خلاف ضد قهرمان در فیلم ها و سریال ها بسیار محبوب بود و طرفدار داشت و هنوز هم وقتی در نقشی ظاهر می شود، دوباره مورد توجه قرار می گیرد. کما اینکه خیلی ها منتظر دیدن او در "قاتل و وحشی" حمید نعمت الله بودند که تا امروز همچنان در توقیف است.

هیچکس انتظار نداشت که شهرام حقیقت دوست بتواند در یک نقش مثبت درخشان باشد، نه از این جهت که توانایی اش را ندارد بلکه از این نظر که او به عنوان یک "بدمن" جا افتاده بود بخصوص با درخشش در "جنایت" محمدعلی نجفی.

photo_2022-08-27_14-54-54.jpg

اما حضور در "سریال خداحافظ بچه" منوچهر هادی و "شاهگوش" داود میرباقری تمام پیش داوری ها را عقب زد و چنان بازی او به دل نشست که اینطور به نظر میرسید که به زودی او را بارها و بارها در چنین نقش هایی ببینیم.

اصولا شهرام حقیقت دوست بازیگری است که تمام پارامترهای در صف اول ایستادن را دارد جز حاشیه های درجه یک و بولد شدن های متوالی در فضای مجازی. او خودش است نه بیشتر و صد البته نه کمتر.

و این روزها وی را در یک سریال که به نظر می رسد از همین ابتدا توجه مخاطبین سریال های نمایش خانگی را به خود جلب کرده می بینیم. با نقشی متفاوت و گریمی که بسیار به او می آید. او سرگرد طلوعی، پلیسی است با بازی خوب که از سکانس اول مورد تحسین قرار گرفت.

نقشی متفاوت که با شروع میانسالی شهرام حقیقت دوست در آستانه پنجاه سالگی (که اصلا به نظر نمیرسد) به آن دست پیدا کرده است.

photo_2022-08-27_14-55-10.jpg

خون سرد به کارگردانی "امیرحسین ترابی" یکی از سریال های مطرح این روزها در پلتفرم "نت فیلم" سریالی جنایی با دوبازیگر نقش اول مرد ( تا به اینجا) است که به هر دلیل چه در تیتراژ و چه در پوستر قرار است شهرام حقیقت دوست یک قدم عقب تر از امیرآقایی مطرح شود که اینطور نیست. اتفاقی که برای فیلم "دارکوب" بهروز شعیبی افتاد اما مدیریت شد و سارا بهرامی که اتفاقا بازیگر خون سرد هم هست در کنار مهناز افشار به عنوان بازیگر نقش اول قرار گرفت و سیمرغ را هم به دست آورد. در آن زمان، هم مهناز افشار و هم تهیه کننده ترجیح می دادند تا چنین نباشد اما سیمرغ بهرامی صدا ها را خاموش کرد.

سریال خون سرد با شهرام حقیقت دوستی شروع میشود که یک خلافکار است و به زندان افتاده. حالا در بازداشگاه شاخ و شانه می کشد و گردن کلفتی می کند. اما خیلی زود ( انقدر زود و بی مقدمه که به نظر نقطه ضعفی برای این سریال است و طولانی تر شدن آن بسیار واقعی تر جلوه می کرد تا اینکه ما بخواهیم مثل همیشه خلافکارهای کارکشته را احمق جلوه دهیم)متوجه می شویم؛ او پلیسی است که خود را به عنوان خلافکار جا زده تا اعتراف بگیرد.

photo_2022-08-27_14-55-07.jpg

و در سکانس های بعدی ما به گونه ای گلدرشت با شخصیت دکتر کسری کیا (امیر آقایی) آشنا می شویم. سرگرد طلوعی کلیه اطلاعات خود را در اختیار دوست و همکارش کسری کیا (امیر آقایی) که پزشک تشخیص جرم در پزشکی قانونی است قرار می دهد در حالی که نمی داند.....

طرح اولیه خون سرد به تهبه کنندگی " بهمن کامیار" در ارتباط با فروش زنان و اعضای بدن از طریق کشور ترکیه است که تا کنون دو قسمت از آن پخش شده و به رقم نقات ضعفی که در آن مشهود است اما سریالی سرگرم کننده است که می توانید از پلتفرم " نت فیلم" دنبال کنید.

در این سریال "نیما شعبان نژاد" نقش کارآکتری شبیه " امین فردین" را بازی می کند. 

62352619.jpg

و امیر اقایی، شهرام حقیقت دوست، سارا بهرامی، سارا رسول زاده بازیگران اصلی خون سرد هستند. لیندا کیانی و امیر رضا دلاوری نیز در دو قسمت نخست آن حضور داشتند.

نویسندگی خون سرد علیرضا عطاالله تبریزی، محمد مهدی عزیز محمدی، احسان ابراهیمی و امین فرشاد مهر به عهده داشته اند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید