دوشنبه, 23 فروردين 1395 17:16

تجارت مرگ در شبکه نمایش/ قاچاقی که ده سال بعد سودربرگ را به پنج اسکار رساند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)
سی و یک نما – یکی از بهترین سریال های پخش شده از تلویزیون دهه هفتاد، سریال "تجارت مرگ"( Traffic) با دوبله ای ماندگار بود که حالا شبکه نمایش در ادامه اقدام قابل تقدیرخود که پرداختن به سریال های خوب قدیمی با کیفیتی برتر است، می خواهد به زودی روی آنتن ببرد. سریالی که در سال 1990 مورد استقبال قرار گرفت و موجب شد تا "استون سودربرگ" نسخه ی سینمائی آن را در سال 2000 بسازد و 5 برتراسکار را به این فیلم اختصاص دهد. 
 
سریال "تجارت مرگ" هم چنان که در معرفی این مجموعه آمده است،سریالی است با ساختار خاص و زیبائی روایت که آنقدر واقعی ساخته شده بود که بنظر مستند میرسید. داستانی که شخصیتهای قصه را در چندین گوشه جهان به هم مرتبط میکنه و این راه ارتباط چیزی نیست جز قاچاق مواد مخدر.
نماینده انگلیس جک لیتکو (با صدای آقای تهامی) در پاکستان با طرح عدم کشت مواد مخدر در کشور مبدا غافل از اینکه دختر خودش ، کارولاین (با صدای خانوم شکوفنده) معتاده و فاضل (صدای آقای والی زاده) که به کشت مواد و فروشش میپردازه، بخاطر خانواده اش وارد موسسه قاچاق طارق بوت (با صدای آقای معمارزاده) میشه و کم کم میشه معتمد اون. در این سوی دنیا، کارل که قاچاق مواد رو برعهده داره دستگیر شده و از همسرش (با صدای ژاله کاظمی) هیچ انتظاری نداره مگر صبر تا شخص شاهد این رسوائی که تحت مراقبت پلیسه کشته بشه و از دادگاه آزاد بشه. همسر کارل زن باهوشیه و خودش شروع به جوش دادن معامله میکنه و با زیرکی موفق میشه. حتی شخصی رو اجیر میکنه تا شاهد علیه شوهرشو بکشه و بدین ترتیب شوهرش آزاد میشه. در گوشه دیگه دنیا، همسر فاضل هم برای آزادی شوهرش، کیسه های مواد مخدر رو قورت میده تا با عبور این مواد از مرزها، طارق بوت از روابطش استفاده کنه و فاضل رو آزاد کنه ولی یکی از کیسه ها نشتی داشته و همسر فاضل از بین میره. اما فاضل پیش بچه هاش برمیگرده، قبلش از طارق بوت انتقام سختی میگیره.
 
پس از موفقیت این سریال ، استیون سودربرگ  در سال ۲۰۰۰ میلادی  نسخه ای سینمائی از روی آن ساخت که به گفته ی بسیاری از منتقدین بهترین ساخته ی این کارگردان بزرگ محسوب می شود . فیلمی موفق با بازی:مایکل داگلاس،بنیسیو دل تورو، دان چیدل ، کاترین زتا جونز،آلبرت فینی وماهاندرا دلفینوکه پنج جایزه اسکار
 بهترین بازیگر نقش مکمل مرد ، بهترین فیلم‌نامه اقتباسی ، بهترین تدوین وبهترین کارگردانی را از آن خود کرد.
این سریال بزودی از شبکه نمایش پخش خواهد شد که پیشنهاد می کنیم تماشای آن را از دست ندهید.
 

دیدگاه‌ها  

0 #1 مسعود ج 1399-10-11 01:43
شبکه نمایش هیچوقت این سریال رو پخش نکرد متاسفانه
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید