چهارشنبه, 21 ارديبهشت 1401 17:28

تهیه‌کننده و کارگردان «کتاب باز» درباره حواشی این برنامه توضیح داد | حضور سروش صحت همچنان در ابهام

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تهیه‌کننده و کارگردان «کتاب باز» درباره حواشی این برنامه توضیح داد | حضور سروش صحت همچنان در ابهام تهیه‌کننده و کارگردان «کتاب باز» درباره حواشی این برنامه توضیح داد | حضور سروش صحت همچنان در ابهام

سی و یک نما - پس از حاشیه های اخیر درباره ی برنامه پر مخاطب "کتاب باز" و خبرهایی مبنی بر پایان اجرای موفق سروش صحت، محمدرضا رضائیان تهیه کننده و کارگردان این برنامه در صفحه اینستاگرامی خود یادداشتی را منتشر کرد.

رضائیان نوشت:

«بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

عید فطر سال ۱۴۰۱ پس از پخش آخرین قسمت از فصل پنجم کتاب‌باز، بلافاصله جلسات اتاق فکر برای تولید فصل جدید آغاز و بعد از آن طرح برنامه تقدیم شبکه‌ محترم نسیم شد.

در دوره مدیران سابق سازمان صدا و سیما، در حالی که مهیای مراحل اجرایی فصل جدید بودیم، شبکه از طرف یکی از معاونت‌های تلویزیون اعلام کرد: «تولید فصل جدید «کتاب‌باز» فعلاً متوقف شود.» از آن زمان طی جلسات و پیگیری‌های متعدد برای حل و فصل موانع، علت توقف را جویا شدم و متاسفانه پس از گذشت چند ماه، چرایی این تصمیم برای حقیر روشن نشد.

بعد از آن و به دلیل تغییرات مدیریتی جدید در سطوح عالی سازمان و روند انتصابات (که تا همین روزهای اخیر ادامه داشته) باز هم تصویر روشنی از وضعیت «کتاب‌باز» پیدا نکردم.

فاصله‌ یک‌ساله از پخش آخرین فصل برنامه، به درازا کشیدن پیگیری‌ها و دست خالی بنده برای پاسخگویی به مطالبه و چشم‌انتظاری خانواده بزرگ «کتاب‌باز»، فضای رسانه‌ای را برای انتشار گمانه‌زنی‌های مختلف مستعد کرد.

تا جایی که یکی از خبرگزاری‌ها مطلبی را منتشر کرد که منجر به انتشار خبرهای ضد و نقیض و ایجاد فضای غبارآلود رسانه‌ای شد.

به عنوان نمونه سوال یکی از خبرنگاران درباره‌ وضعیت «کتاب‌باز» و پاسخ ریاست محترم صدا و سیما، با تیترها و برداشت‌های بعضا متضاد روبرو شد. از تیتر «عدم ممنوع‌الکاری سروش صحت و حذف او توسط تهیه‌کننده» تا تیتر «عدم ممنوع‌الکاری سروش صحت و تغییر تهیه‌کننده‌ برنامه»؛ به این دو، انبوه عکس‌العمل‌ها، پیام‌ها و سوال‌های اهل رسانه، فرهنگ، هنر و… را هم اضافه کنید!

در این میان به دور از همه‌ حواشی و شایعات رسانه‌ای به‌وجود آمده، طی تماس‌ها و جلساتی سعی کردم وضعیت «کتاب‌باز» به فضای روشن‌تری نزدیک شود.

باتوجه به حسن نظر ریاست محترم سازمان نسبت به برنامه‌ «کتاب‌باز» در روزهای اخیر و تاکید ایشان مبنی بر روشن شدن وضعیت برنامه توسط مدیران شبکه نسیم و دست‌اندرکاران برنامه، امیدوارم تلاشی که طی شش سال گذشته در جهت امانت‌داری و حفظ این سرمایه‌ مهم فرهنگی داشته‌ایم، بار دیگر خانواده‌ بزرگ «کتاب‌باز» عزیز را به بهترین شکل ممکن گرد هم آورد.»

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید