چهارشنبه, 12 آذر 1399 12:17

توضیحات احسان علیخانی و داوران درباره پخش برنامه «عصر جدید»/ شرایط برای ادامه برنامه مساعد نیست

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
توضیحات احسان علیخانی و داوران درباره پخش برنامه «عصر جدید»/ شرایط برای ادامه برنامه مساعد نیست توضیحات احسان علیخانی و داوران درباره پخش برنامه «عصر جدید»/ شرایط برای ادامه برنامه مساعد نیست

سی و یک نما - احسان علیخانی و داوران مسابقه «عصر جدید» بعد از مدت‌ها توقف این برنامه، دیشب در یک برنامه لایو اینستاگرامی درباره سرانجام تولید و پخش آن توضیحاتی دادند.

 به گزارش سی و یک نما، احسان علیخانی سه شنبه شب ۱۱ آذرماه بعد از چند ماه تعطیلی برنامه «عصر جدید»، در لایو اینستاگرام «عصر جدید» توضیحاتی درباره سرنوشت این برنامه داد. آریا عظیمی‌نژاد، امین حیایی، رؤیا نونهالی و بشیر حسینی که داوری این برنامه را به عهده دارند در این ارتباط تصویری همراه احسان علیخانی بودند.

احسان علیخانی ابتدا به شرایط سخت کرونا و عزادار شدن برخی از مردم در پی ابتلاء به این بیماری اشاره کرد و گفت: ما قرار بود آبان برگردیم و توضیح خواهم داد که چرا پروژه متوقف شده است. ما هم مثل خیلی از صنوف و مشاغل دیگر درگیر این ماجرا هستیم که به مرور درباره‌اش توضیح خواهم داد.

وی با اشاره به برخی نظرهای مردم و سوال‌های مخاطبان که از او پرسیده بودند کجا هستید؟ گفت: ما هم تهران و سرکار هستیم اما نه مثل سابق و فکر می‌کنم کسی نیست که این شرایط را درک نکند. برخی هنوز به کرونا باور ندارند و این شگفت‌آور است چون ماجرای عجیبی است و آنها که اهل تفکر هستند متوجه هستند که با یک اتفاق جهانگیر، رو به روییم که کنترل هم نشد به دلایلی.

photo_2020-12-02_11-23-21.jpg

در ادامه احسان علیخانی با آریا عظیمی‌نژاد ارتباط تصویری برقرار کرد و دلیل لایو امشب را اینگونه بیان کرد: عصر جدید چه شد. عظیمی‌نژاد هم در جواب گفت: من نگرانی‌ام خود تو به عنوان تهیه‌کننده است و هزینه‌هایی که با آنها درگیر هستی! از لوکیشن و دستمزد عوامل تا مسائل دیگر و اگر جای تو بودم سکته می‌کردم.

علیخانی هم به شوخی جواب داد من سکته کرده‌ام و الان با ویلچر آمده‌ام!

علیخانی از عظیمی نژاد پرسید به نظرت با این شرایط می‌توانستیم برنامه را ضبط کنیم؟ که عظیمی‌نژاد گفت: نمی‌توانستیم چون خود ما بدون تماشاگر حدود ۳۰۰ نفر هستیم. و این شرایط را سخت می‌کند و یادم هست وقتی عده‌ای را تعدیل کردیم باز هم حدود ۲۰۰ نفر شدیم.

علیخانی: برای من به‌عنوان تهیه‌کننده بهترین کار بود که کار را تولید کنیم، چون ما از مهر ۹۸ برنامه را شروع کردیم و ۱۸ ماه طول کشیده و نمی‌دانیم کی تمام می‌شود خدا کمک کند تا نوروز ۱۴۰۰ به پایان برسد. نود درصد از شرکت‌کننده‌ها از شهرهای دیگر هستند آنها هم خانواده دارند و گروه‌های پر تعداد هستند. مثلاً گروهی داریم که ۶۰ نفر هستند دو روز باید به تهران بیایند تمرین کنند. ممکن است پدر و مادرهای شأن درگیر باشند. الان خیلی از شوهای تلویزیونی یا فیلم و سریال‌ها هستند که در حال کارند اما شاید گروه‌های کوچکی هستند ولی ما بخواهیم ضبط کنیم با یک گروه ۵۰ نفره نگرانی‌ها بالا می‌رود.

بعد احسان علیخانی سراغ امین حیایی رفت و در ارتباط تصویری با وی گفت: امین به شدت نگران عصر جدید است هفته‌ای یک بار با هم حرف می‌زنیم ایده می‌دهد و می‌گوید به نوعی باید به مردم انرژی بدهیم با این حال موضوع مهم ما آوردن مردم به استودیو بوده است.

حیایی نیز در ادامه با تسلیت به مردم عزادار و هنرمندان در روزهای کرونایی عنوان کرد: فکر می‌کنم تنها راه همین است که صبوری کنیم و منتظر بمانیم تا واکسن واقعی بیاید.

علیخانی نیز در جواب بیان کرد: برخی فکر می‌کنند ما نگران کار خود هستیم اما شرایط همه مشاغل اکنون اینگونه شده است. به ویژه که مشکلاتی داریم که کمرشکن است، از هزینه‌های کلان در فضای تولید گرفته تا دیگر هزینه‌ها و اجاره و… دلیل ما برای اینکه نتوانستیم برنامه را در آبان ضبط کنیم این بود که شرکت‌کننده‌های انفرادی و گروهی داشتیم و شرایط برای حضورشان مساعد نبود. امیدواریم شرایط بهتر شود و بتوانیم در زمستان این کار را انجام دهیم.

علیخانی در تاکید بیشتر درباره زمان ضبط اصلی قسمت‌های باقی مانده از فصل دوم «عصر جدید» با حضور شرکت‌کنندگان نیز عنوان کرد: اگر شرایط مهیا باشد در دی ماه ضبط ادامه این فصل را شروع می‌کنیم وگرنه در بهمن یا اسفند ضبط اصلی را شروع می‌کنیم.

9909121506.jpg

علیخانی در ادامه با بشیر حسینی دیگر داور عصر جدید گفتگو کرد. حسینی درباره وضعیت این روزهای خود و اطرافیانش عنوان کرد: من هم مثل دیگران هم در اطرافم بارها دچار کرونا شدند و هم عزادار شدند. به طور مثال پدر و مادر خود من دو بار مبتلا به کرونا شده‌اند که نگران هم شدیم.

وی در ادامه به مرگ‌های غریبانه و بدون مراسم اشاره کرد و این قرنطینه را زمانی برای خلوت دانست و گفت: خدا خواست یک بار دیگر به ما فرصت بدهد تا در خود بازنگری کرده و با خود خلوت کنیم. باید پیام‌های بزرگ‌تری را دریافت کنیم از جمله اینکه انسان نباید به خودش مطمئن شود.

مجری عصر جدید در ادامه و قبل از گفتگو با رؤیا نونهالی از یک برنامه بدون حضور شرکت کنندگان «عصر جدید» خبر داد و گفت: از اوایل هفته بعد ضبط کاری را شروع می‌کنیم که طی آن ۸ تا ۱۰ کلاکت تولیدی را در استودیو برنامه انجام می‌دهیم که شرکت‌کننده‌ها در آن نیستند. در این برنامه من و داوران هستیم و فکر می‌کنم در دی ماه پخش شود.

وی در تاکید بیشتر درباره زمان ضبط اصلی قسمت‌های باقی مانده از فصل دوم «عصر جدید» با حضور شرکت‌کنندگان نیز عنوان کرد: اگر شرایط مهیا باشد در دی ماه ضبط ادامه این فصل را شروع می‌کنیم وگرنه در بهمن یا اسفند ضبط اصلی را شروع می‌کنیم.

علیخانی در ادامه درباره ضبط کلاکت‌های تولیدی هم یادآور شد: ما این کار را شروع کرده‌ایم که کارویژه‌ای با حضور داوران خواهد بود.

علیخانی در بخش بعدی با رویا نونهالی گفتگو کرد که نونهالی در این بخش گفت: من با اینکه به شکل تقریباً افراطی مراقب بودم اما مبتلا شدم و بعد از آن قرنطینه را هم پشت سر گذاشتم و تست منفی را هم دریافت کردم.

وی در پاسخ نونهالی درباره وضعیت برنامه نیز در توضیح دوباره تاکید کرد: ما هم مثل خیلی از مشاغل منتظر هستیم. مثل تئاتری‌ها که ضربه سختی خوردند. شبکه تا الان صبوری کرده و بچه‌ها همدلی کرده‌اند. ما دو مرحله توقف داشته‌ایم و این سومین مرحله است که اینها می‌تواند کاری را به نابودی بکشاند و من امیدوارم درنهایت تا تحویل سال بتوانیم فینال کار را برگزار کنیم.

احسان علیخانی در پایان در گفتگو با ایمان قیاسی از برنامه جدید پرسید که توضیح داد: این برنامه مدلی از همان «هشتگ عصر جدید» است که شرکت‌کننده‌ها حضور ندارند، بلکه خود شما (علیخانی) و داوران در آن حضور خواهید داشت.

خلاصه شده از خبرگزاری مهر

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید