پنج شنبه, 10 اسفند 1402 17:49

حادثه مرگبار در محل فیلمبرداری سلمان فارسی / فوتی‌ها و مصدومین هنرور و بدل‌کار هستند!

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
حادثه مرگبار در محل فیلمبرداری سلمان فارسی / فوتی‌ها و مصدومین هنرور و بدل‌کار هستند! حادثه مرگبار در محل فیلمبرداری سلمان فارسی / فوتی‌ها و مصدومین هنرور و بدل‌کار هستند! سی و یک نما

 سی و یک نما - بر اثر فروریختن آوار در محل فیلمبرداری سریال سلمان فارسی در روستای خیج شاهرود ۲ نفر جان باختند و ۵ نفر مصدوم شدند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز سمنان،️ ابوطالب جلالی گفت: این حادثه در ساعت ۱۴:۴۵ امروز در روستای خیج شاهرود و در محل فیلمبرداری سریال سلمان فارسی به وقوع پیوست.

وی افزود : این حادثه به علت ریزش یکی از سازه های ساخته شده و عدم استحکام این سازه رخ داده است که دو نفر از عوامل فیلمبرداری در دم جان باختند و پنج مصدوم هم که از هنروران و بدلکاران سریال هستند ، با بالگرد به بیمارستان امام حسین شاهرود منتقل شدند.

حسن گرزین روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: ۲ نفر از هنروران فوت شده به نام‌های سیدعلی نعیمی از شاهرود و حمید ظهیری از تهران هستند.

وی با بیان اینکه یکی از چهار مصدوم حادثه در محل مداوا شد، ابراز کرد: سه مصدوم اعزام شده به بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود به نام های علی عجم ۴۰ ساله از شاهرود، محمدعلی گرگانی ۳۰ ساله و علیرضا یوسف‌زاده ۴۵ ساله هستند.

این حادثه در ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه در روستای خیج شاهرود و در محل فیلمبرداری سریال سلمان فارسی به وقوع پیوست.

سریال «سلمان فارسی» محصول مرکز سیما فیلم سازمان صداوسیما به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری است که فیلمبرداری فصل ایران ساسانی آن در شهرک سینمایی ایران (غزالی) و استان سمنان است.

این سریال در سه فصل دوران ایران ساسانی، امپراتوری بیزانس و حجاز صدر اسام به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اسلام(ص) می پردازد. با پایان فیلمبرداری فصل بیزانس، حدود پنج ماه است که فیلمبرداری فصل ایران ساسانی آن آغاز شده است.

تاکنون بازیگرانی همچون فرهاد اصلانی، علیرضا شجاع نوری، داریوش فرهنگ، محمدرضا هدایتی، بهناز توکلی، احترام برومند، رامونا شاه، علی دهکردی، مرحوم چنگیز جلیلوند، مهدی فقیه، محمدجواد جعفرپور، علیرضا مهران، چند بازیگر خارجی از ارمنستان، یونان، مراکش و تونس و حدود ۱۵۰۰ بازیگر تئاتر و بومی جلوی دوربین این سریال رفته اند. سریال سلمان فارسی در ۶۰ قسمت و از سال ۱۴۰۵ پخش خواهد شد.

فیلمبرداری سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری ادامه دارد. ساخت این سریال که به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اسلام(ص) می پردازد، از نیمه تابستان امسال به بخش ایران باستان رسید. ساخت این سریال که به سفارش سیما فیلم و توسط زلال فیلم ساخته می شود.

میرباقری اصالتا اهل شاهرود در شرق استان سمنان است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید