شنبه, 30 خرداد 1394 00:25

خانوم ها ، آقایون ! اینجا ایران است بدون رادیو هفت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما – رادیو هفت هم رفت.مثل "دو قدم مانده به صبح" ، مثل "مردم ایران سلام"  و مثل ...!خیلی وقت است که نه استقبال از یک برنامه  در رسانه ی ملی رمز ماندگاری آن برنامه است و نه ضعیف بودن خطری برای برچیده شدن برنامه ای دیگر دارد.رسانه شعارش ملی و مردمی بودن است اما مردم نقشی در انتخاب ها ندارند ...انگار!البته خدا را شکر که سازندگان رادیو هفت این بار هم درایت خودشان را با رفتن ثابت کردند ،چرا که اگر قرار باشد برنامه ای فقط عنوان و لوگوی خود را حفظ کند و از باورها و هدفش فاصله بگیرد ، چه بهتر که برود.

رادیو هفت بر خلاف نامش برنامه ای تلویزیونی ست که از تابستان ۱۳۸۹  از شبکه شبکه آموزش پخش می شد و این شبکه ی تازه پا را سر پا کرد تا جائی که به زودی به یکی از پر بیننده ترین برنامه های تلویزیونی تبدیل شد. سازندگان رادیو هفت به قول خودشان  اهدافی چون آرامش بخشیدن به مخاطب، گسترش حس احترام بین مردم و دوری از عصبانیت و همچنین ادبیات کهن و معاصر، موسیقی سنتی، فولکوریک و پاپ، به همراه پخش تصاویری پخش نشده در تلویزیون، قصه خوانی و … را دنبال می کردند.بیش از پانصد چهره هنری، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی در رادیو هفت حضور یافته اند. آیتم‌های این برنامه در دو استودیو ضبط و تولید می‌شد که یک استودیو برنامه‌های تولیدی همچون خواندن متن‌ها و گفت‌وگو‌ها را ضبط می‌کرد و استودیو دیگر جایی بود که مجریان «رادیو هفت» آن را زنده اجرا می کردند و در این بخش با توجه به مسائل روز جامعه و به بهانه هائی در خور ،موضوعات متنوعی تعیین و با مخاطبان ارتباط برقرار می کردند. اما در ماه های اخیر قرار شد که رادیو هفت در ساختار جدید ی روی آنتن شبکه آموزش قرار بگیرد و عمده برنامه‌ها تولیدی باشند که به نظر سنگ انداختن برای پایان دادن به رادیو هفت بود . سازندگان این برنامه در این رابطه چنین می گویند و خداحافظی می کنند ،همین حالا...و

به نام خدا

خانم ها ، آقایان ، اعضاءِ محترم خانواده بزرگ رادیو هفت در سراسر ایران و جهان، سلام و درود بر شما

ضمن آرزوی بهترین ها برای شما همراهان گرامی که در پنج سال گذشته همواره بیننده برنامه رادیو هفت بوده اید ، به اطلاع می رساند که به دنبال تغییرات جدید در فضای شبکه آموزش و پس از تلاش های فراوان برای رسیدن به یک تعامل دوجانبه میان سازندگان برنامه وتصمیم گیرندگان ، متاسفانه این تلاش ها به یک توافق موثر منجر نشد. میزان تغییرات درخواستی به صورتی بود که ساختار رادیو هفت از شکل همیشگی خود خارج می شد و این نه به نفع شبکه بود و نه با سلیقه مخاطب فهیم برنامه همخوانی داشت. لذا ضمن درک مصالح جدید سیما و با احترام به میلیون ها مخاطبی که هر شب به میهمانیِ آرامش و اندیشه می آمدند ، اعلام می داریم که ادامه ساخت رادیو هفت با شرايط فعلي امکان پذیر نمی باشد .

بدون شک بزرگترین افتخار ما جلب نظر میلیون ها بیننده ای بود که در سراسرِ ایران و جهان، رسانه ملی را برای تماشا انتخاب می کردند و امیدواریم که این رابطه همچنان و بزودي از طريقي ديگر ادامه پیدا کند.

بدیهی ست که در این راه بیش از هرچیز نیازمند دعای خیر و همراهی اعضای خانواده بزرگ رادیو هفت هستیم.

با احترام و آرزوي قبولي طاعات و عبادات

گروه سازندگان رادیو هفت

سی و یک نما : رادیو هفت کاری بود به همت مشترک منصور ضابطیان ، محمد صوفی و...

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید