یکشنبه, 03 بهمن 1395 12:15

درخواست رامبد جوان: #آتشنشان_شهید_است / خندوانه امشب مروری بر حضور قهرمانان آتشنشان

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
درخواست رامبد جوان: #آتشنشان_شهید_است / خندوانه امشب مروری بر حضور قهرمانان آتشنشان درخواست رامبد جوان: #آتشنشان_شهید_است / خندوانه امشب مروری بر حضور قهرمانان آتشنشان در این برنامه

سی و یک نما – این اتفاق پیش از این هم افتاده بود، زمانی که هواپیمای حامل اصحاب رسانه برای پوشش خبری و در حین انجام وظیفه دچار سانحه شد و جمعی از خبرنگاران به شهادت رسیدند و بنیاد شهید اعلام کرد که این "شهدا"، شهید محسوب نمی شوند و اکنون در حالی که این سه روز، از تلخ ترین روزهای تاریخ کشورمان است که شاید اگر دسترسی به این شهدای جان فشان انقدر دشوار نشده بود و با دیدن این همه آوار گداخته بر روی آنها، جگرمان نمی سوخت، این ادعای بنیاد شهید انقدر دردناک نبود. رامبد جوان به همین بهانه ما را دعوت کرده تا پای "شهید" بودن شهدای آتش نشانمان بایستیم.


فضای خبری و رسانه ای و البته شبکه های مجازی در این روزها متاثر از واقعه ی تلخ پلاسکو است و هر روز با انتشار خبری تازه با ابعاد جدیدی از این اتفاق رو به رو می شویم و البته سوال هایی که برای هم کدام نیاز به پاسخ هایی دقیق و موثق داریم. روز گذشته خبرگزاری ایسنا گفت و گویی را از روزنامه ی ایران منتشر کرد که در آن مدیر عامل پیشین سازمان آتش نشانی تهران به ذکر نکاتی پرداخته که یکی از آن ها بیش از همه قابل تامل و البته تاثر برانگیز است. در این گفت و گو سیدرضا خوشزاد با گلایه‌ای از بنیاد شهید گفته است: «متأسفانه بنیاد شهید، آتش‌نشانان را «شهید» نمی‌داند. نیروهای نظامی اگر حتی در سفر غیرعملیاتی هم در بین دو شهر کشته شوند شهید محسوب می‌شوند اما با اینکه در این سال‌ها ما لایحه‌ای در این‌باره به شورای شهر هم داده‌ایم اما همچنان بنیاد شهید، آتش‌نشانان را جزو شهدا ندانسته و آنها را از حقوق شهید برخوردار نمی‌داند. این موضوع برای همه آتش‌نشانان ایران است و نمی‌دانم چرا به آن توجهی نمی‌شود. در این راه، رسانه‌ها نیز باید کمک کنند تا به امید خدا عزیزان آتش‌نشان نیز که جان خود را در راه نجات مردم می‌دهند جزو شهدا محسوب شوند.»

این خبر واکنش جدی رامبد جوان را در پی داشت؛ او با انتشار متنی در صفحه ی اینستاگرامش اصحاب رسانه و جامعه را به پرسش این سوال از مسئولین دعوت کرده که آیا شهدای آتش نشان این حادثه و حوادث مشابه از جانب بنیاد شهید " شهید" شناخته می شوند یا نه و اگر نه چرا؟ و اینکه آیا خانواده ی این آتش نشانان نیز جزو خانواده های شهدا محسوب می شوند؟ رامبد جوان همچنین با نشر #آتشنشان_شهید_است اعتراض و پرسش خود را نسبت به این موضوع و دعوت جامعه به این پرسشگری را با مخاطبانش به اشتراک گذاشته است.

گفتنی ست رامبد جوان در قسمت های گذشته ی خندوانه برنامه هایی با حضور آتش نشانان داشته است که امشب به احترام شهدای آتشنشان و درگذشتگان حادثه پلاسکو بخش هایی از آن برنامه ها به صورت ترکیبی از شبکه ی نسیم پخش خواهد شد.

photo_2017-01-22_12-40-31.jpg

متن منتشر شده توسط رامبد جوان در اینستاگرامش:

بعد از خواندن این مطلب از خبرگزاری ایسنا یه سری سوال برای من و قطعا همه ی مردم پیش اومده که از مسئولین تقاضا داریم پاسخگو باشن: ما مردم لازم داریم بدونیم که شهدای آتش نشان این حادثه و حوادث مشابه از جانب بنیاد شهید " شهید" محسوب می شن یا نه و اگر نه چرا؟ و سوال بعدی خانوادشون هم "خانواده شهید محسوب می شن یا نه؟؟
# از همه اصحاب رسانه و کسانی که دغدغه مند مشکلات جامعه هستند، درخواست می کنم این پرسشگری را آغاز کنند.

#آتشنشان_شهید_است

رامبد جوان درباره ی برنامه ی امشب  به سی و یک نما می گوید:

"برنامه ی امشب خندوانه متفاوت از آن چه تا کنون دیده‌ایم خواهد بود. برای اولین بار است که این برنامه بدون حضور تماشاگران به روی آنتن تلویزیون خواهد رفت؛ صندلی ها به نشان جای خالی شهدای آتشنشان با یک کلاه مخصوص آتشنشانان و شاخه‌ای رز سفید زینت داده شده است.

من و نیما به رسم همیشه در برنامه حاضریم و پلی بک های متنوعی هم برای این قسمت از خندوانه آماده شده است.

مهمان امشب خندوانه دکتر جوادی یگانه است که حرف‌های شنیدنی‌ای برای مخاطبانمان خواهد داشت."

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید