دوشنبه, 05 خرداد 1399 15:13

صدیقه کیانفر درگذشت / مادری دیگر از سینمای ایران هم رفت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

هما گویا / سی و یک نما – جنوبی ها خونگرمند و این بانوی آبادانی هم چنین صفتی داشت، خونگرم و مهربان. خانم صدیقه کیانفررا می گویم، یکی دیگر از بازیگران پیشکسوت از نسل مادران باورپذیر سینمای ایران که تا آخرین روزهای زندگی فقط یک خواسته داشت: "می خواهم بازی کنم".

توان بازیگری نداشت این سال ها، همانطور که توان راه رفتن نداشت. کم بنیه شده بود و بی رمق و افسرده اما ذهنش فعال بود و عشقش به بازیگری همچنان پابرجا.
نمی خواست با پیری کنار بیاید چرا که عشق بازیگری پیری نمی شناسد بی مروت!!

و... همیشه نقشی مانده که بازیگر، آرزوی ایفایش را دارد. در بازیگری کنار نمی روی بلکه کنار گذاشته می شوی که این جبر زمانه است و دم "سوسن پرور" گرم که به او فرصتی دوباره داد تا آخرای زندگی اش را هایلایت کند
خبر صبح این بود: صدیقه کیانفر بازیگر پیشکسوت تئاتر، رادیو و تلویزیون صبح امروز دوشنبه پنجم خردادماه در منزل شخصی خود به علت ایست قلبی چشم از جهان فرو بست

کیانفر که متولد ۱۳۱۱ بود، فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۳۶ در رادیو شروع کرده بود.

وی در طول عمر هنری خود در آثار سینمایی متعددی از جمله «هامون»، «آپارتمان شماره ۱۳»، «مأموریت آقای شادی»، «همسر» و «من زمین را دوست دارم» ایفای نقش کرده بود

«بچه های کوچه دوستی» هنگامه مفید، «گمگشته» رامبد جوان، «همه بچه های من» مرضیه برومند، «بیگناهان» احمد امینی، «میوه ممنوعه» حسن فتحی و «رسم عاشقی» سعید سلطانی نیز از جمله مجموعه های تلویزیونی هستند که صدیقه کیانفر در آن ها به ایفای نقش پرداخته بود.

حضور در نمایش های «دریاچه پنهان» مسعود دلخواه و «هایلایت» سوسن پرور از جمله تجربیات تئاتری زنده یاد کیانفر بودند.

در پی درگذشت بانو صدیقه کیانفر،شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران پیام تسلیتی به این مناسبت صادر کرد.متن پیام به شرح زیر است:
بازگشت همه به سوی خدای مهربان است.

با اندوه‌ و تاسف فراوان بازیگر پیشکسوت، بانو صدیقه کیانفر دعوت حق را لبیک گفت و به آرامشى بیکران و ابدی پیوست.
شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران درگذشت این هنرمند دوست داشتنی و مهربان را به خانواده ایشان، همکاران و هموطنان هنردوست تسلیت عرض می نماید.
همچنین امیدواراست اینک که امکان بر‌پایی مراسم تشییع بر روال همیشگی میسر نیست ، در اولین زمان مناسب مراسم یادبود و بزرگداشتی درخور جایگاه این هنرمند عزیز برگزار نماید .
روحش شاد

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید