جمعه, 28 اسفند 1394 03:50

لباهنگ در خندوانه / آیا رقابت احسان کرمی و امیرعلی نبویان یک فینال درابتدای یک رقابت است؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
هما گویا (سی و یک نما) – سری سوم برنامه خندوانه در حالی دوباره روی آنتن شبکه ی نسیم می رود که شاید خیلی ها باور نداشتند که این فصل از برنامه بتواند حتی جذاب تر از فصل های قبلی باشد اما ابتکار یک رقابت تازه بعد از "خنداننده برتر" موجب شد تا مخاطببا همان اشتیاق و یا حتی بیشتر، هرشب ساعتش را با این برنامه تنظیم کند. اما این رقابت به دلیل "تجربه ای  تازه بودن" که نیاز به آزمایش و خطا دارد، در ابتدا با یک نقطه ضعف آغاز شده که....
 
سری سوم برنامه خندوانه در فضائی بسیار بزرگتر و با دکوری زیبا ، حرفه ای و به روز و مدعوینی با تعدادی چند برابر کارش را شروع کرد. مسلم اینکه باید کمی طول می کشید تا مخاطب از فضای جمع و جور و صمیمانه تر سری اول و دوم خودش را با این نمای لانگ شات عادت دهد اما ابتکار، کار خودش را کرده و در همان دو قسمت اول مردم توانستند تا دوباره "خندوانه" را از خودشان و برای خوشان بیابند.
"لیپ سینگ بتل" با متعادل فارسی(خوشبختانه گوشنواز)" لباهنگ" که در دنیا حتی در علم روان درمانی به عنوان یکی از راه های تخلیه انرژی منفی و درمان افسردگی و حس نشاط از آن وام گرفته می شود، حالا بستر رقابتی هیجان انگیز در برنامه خندوانه شده که رامبد جوان در شب نخست ، با اجرای ترانه ای از "همایون شجریان" از آن رو نمائی  و در شب دوم  
 
احسان کرمی، اولین شرکت‌کننده بود که با ترانه" شیشه و سنگ" محمد حشمتی به طور جدی رقابت را آغاز کرد ورقیب اوامیرعلی نبویان سراغ آهنگی از محسن چاوشی  به نام "غیر معمولی" رفت . هردو اجرا بسیار خوب بود اما امیرعلی نبویان "اکت" فوق العاده ای از خود رو کرد که حتی استادی چون "فرمان فتحعلیان" نیز شگفتزده شد. چیزی که کاملا مشهود بوده و هست اینکه هیچ یک از بینندگان حاضر به عدم حضور این دو در مرحل بعد نیستند و گرچه تا به اینجا نبویان از رای بیشتری برخوردار است اما حتی طرفداران او هم ترجیح میدادند تا این مسابقه به گونه ای برگزار میشد که این دو در اولین شب رقابت روبه روی هم قرار نمی گرفتند .
 و اما شب سوم و حضور پژمان بازغی وعلیرضا کمالی که هردو در این زمینه ناموفق بودند و با فاصله ای زیاد از گروه اول قرار می گرفتند که این موجب می شد تا قاطعانه تر احساس شود که حذف یکی از دو نفر رقیب شب دوم و ماندن یکی از رقبای سومین شب به هیچ عنوان عادلانه نیست. شاید بهتر این بود تا از آنجائی که استعداد این هنرمندان که یقینا در زمینه فعالیت حرفه ای خود بسیار موفق هستند ، پیش از این توسط یک کارشناس در مرحله پیش تولید در ورطه (لباهنگ و اجرای روی صحنه)محک می خورد و یا اینکه حداقل و حداکثری برای تعداد رای ها در نظر گرفته می شد تا در مرحله ی اولیه، انتخاب هائی عادلانه تر را شاهد بودیم و رقبا منطقی تر رو به روی هم رقابت می کردند.
 به هر حال باید منتظر ماند و دید که در آینده چه اتفاق هائی در برنامه خواهد افتاد و رامبد جوان و اتاق فکرش آیا در این رابطه به تصمیم بهتری خواهند رسید یا خیر؟
امابه نظر می رسد، حذف "یک از دو"، در مرحله اول موجب می شود که مراحل حساس و چالشی تر  آینده  از کیفیت پائین ترو عدم رقابتی تنگاتنگ تر برخوردار شود.  
 
 
 
 
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید