سه شنبه, 02 اسفند 1401 00:56

لوکیشن سریال ترک "عاصی" با زلزله‌ی امروز به خاک نشست

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
لوکیشن سریال ترک "عاصی" با زلزله‌ی امروز به خاک نشست لوکیشن سریال ترک "عاصی" با زلزله‌ی امروز به خاک نشست

سی و یک نما - پس از ورود ماهواره به ایران، نخست سریال‌های بسیار نازل کره‌ای و آمریکای لاتین وارد خانه ی ایرانی‌ها شد؛ یک مهمان ناخوانده و گاه مشمئزکننده. پس از آن سریال‌های ترکی میدان را به دست گرفتند تا در کشوری که برنامه‌ریزی درستی برای اوقات فراغت وجود ندارد، با رویا‌پردازی، سریال‌های ترک پر زرق و برق را دنبال کنند و سرگرم شوند.

و همچنین موجب شد تا فرهنگ جدیدی وارد سبک زندگی جامعه ایرانی‌هایی شود که تعدادشان کم نبود. از لباس و آرایش تا گفتار و رفتار. البته که این سریال‌ها به خانه‌ی اکثر شهرنشین‌ها وارد شد اما برخی با ژست روشنفکری چراغ خاموش تماشاگر بوده و هستند. پایین شهر رویا می‌ساختند و بالای شهر تقلید می‌کردند اما قریب به اتفاق میدیدند و حالا هم می‌بینند اما نه به اندازه دهه‌ی گذشته.

تا جایی که کم کم سریال‌ها و فیلم‌های تجاری ایرانی هم رنگ و بوی ترک گرفت و مسافر ترکیه هر روز بیشتر.

872bf2c0-5992-4012-814a-a79678ba9897.jpg

اما در این میان سریالی به نام "عاصی" جایگاه ویژه‌ای داشت که از استانداردهای یک سریال قابل قبول و دیدنی برخوردار بود.

سریالی متفاوت که زرق و برق هم نداشت. از قصه تا ساختار، فرم، ریتم، قاب، بازی و ... موسیقی. سریالی که علاوه بر کشورهای اطراف، در اروپا نیز دیده شد.

این سریال موجب شد تا شهر تاریخی "انطاکیه" در مرز ترکیه و سوریه به یک شهر توریستی بدل شود و زیبایی‌های آن دوباره به چشم بیاید و جهانگردان و توریست‌های عاشق تاریخ و طبیعت از داشته‌های این شهر مرزی لذت ببرند. حتی مخاطبان بیشمار این سریال به بهانه‌ی از نزدیک دیدن لوکیشن سریال عاصی به آنجا بروند.

ce3cc017-7d88-4bde-b53c-c552abad6f8f.jpg

عاصی با پیرنگی از یک عاشقانه، مملو از خرده پیرنگ‌ها و قصه‌های تو در تویی است که در میان تصاویر درخشان و از نگاه یک کارگردان زن روایت می‌شود.

دو هفته پیش با دو زلزله‌ی پی در پی در این شهر مرزی، انطاکیه پیکر نیمه جانی داشت که با زمین لرزه امروز گفته می‌شود که شهری که سریال عاصی در آنجا ساخته شد، تقریبا به مخروبه‌ای بدل شده و باز هم داغی روی داغ‌ها و عزیزانی که جانشان را از دست دادند.

و دیگر خبری از آن سرزمین سرسبز نیست.

و دل ما که نه فقط همراه خوی، همراه ترکیه و سوریه است.

رویترز به نقل از منابع میدانی اعلام کرد: صدای فروریختن ساختمان‌ها در شهر انطاکیه ترکیه به دنبال زلزله‌ای که این منطقه را لرزاند، شنیده شد.

عصر امروز دوشنبه اول اسفند، زمین لرزه ای به قدرت ۶/۳ ریشتر انطاکیه را لرزاند.

89679fac-983a-48ae-808a-a48893521f94.jpg

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید