جمعه, 11 اسفند 1396 03:30

معرفی سریال"گلشیفته"کاری از بهروز شعیبی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معرفی سریال"گلشیفته"کاری از بهروز شعیبی معرفی سریال"گلشیفته"کاری از بهروز شعیبی

سی و یک نما – قسمت اول «سریال گلشیفته» چهارشنبه 9 اسفند توزیع شده است.سریالی که با جنجال در انتخاب عنوان آن وارد پروسه تولید شد و بر خلاف انتظار، مخالفتی هم برای تغییر نامش پیش نیامد. اینکه انتخاب این عنوان یک بازی تبلیغاتی برای جلب توجه است یا تلنگری به بستر سازی برای شوخی با اتفاق های اجتماعی و سیاسی پر حاشیه روزو شکستن خط قرمزهای کاذب، به نظر میرسد مورد دوم قابل قبول تر است.


قسمت اول این سریال شبکه خانگی تقریبا به معرفی کارآکترهای اصلی اختصاص دارد.


پروفسور نامی رییس دانشگاهی در تهران قبل از اینکه بتواند مطلب مهمی را به دکتر گلشیفته (مهناز افشار) استاد دانشگاه بگوید بر اثر ایست قلبی در دفتر کارش می میرد و حالا دکتر گلشیفته گزینه ای است برای رییس دانشگاه شدن. بخصوص که شوهرش (سیامک انصاری) ازمدیران چند شغله و بانفوذ است.دغدغه او در حال حاضر داشتن بچه است و ظاهرا این زوج نمی توانند بچه دار شوند.
(شیلا خداداد) قهرمان ووشست که امید دارد به المپیک راه پیدا کند.مسئول رشته ووشو هم به نظر می رسد شوهر خانم دکتر گلشیفته است که به زودی با او بیشتر آشنا می شویم
دختر حبیب آقای یزدی (مهدی هاشمی) کنکور قبول شده،رتبه یک رشته ریاضی فیزیک با بازی(نازنین بیاتی) . آن هم به قول حبیب آقادر بلاد کفر یعنی شهر تهران.جایی که حبیب آقا اصلا به آنجا اعتمادی ندارد.
دختر حبیب آقا ورودی همان دانشگاهی است که دکتر گلشیفته در آن تدریس می کند و بعد از مرگ پروفسورهمه کاره شده است.دختر حبیب آقا حالا افتخاری است برای دانشگاه که گلشیفته می خواهد از این موقعیت برای خود استفاده کند.
شروع سال تحصیلی دانشگاه است و قرار شده که وزیر در مراسم افتتاحیه این دانشگاه حاضر شود.
خواننده هم آورده اند. خواننده گروه "برو بکس"( سوسن خانوم ) ، تا در افتتاحیه سال تحصیلی دانشگاه ها بخواند.
اما قرار است نه سیاسی بخواند و نه انتقادی و نه رپ و پاپ.اما مگه میشود!!!خواننده سوسن خانم برای مثال آهنگ ملی، میهنی و سنتی یا اسطوره ای بخواند. اما چرا که نه؟ می شود در قالبی بی قالب ترانه ای برای "ایران" خواند.
و این وسط یک شخصیت دیگر هم هست:
هومن سیدی (هومن)یک پاپاراتزی و شایعه ساز فضای مجازی.
و به این ترتیب در قسمت اول با بازیگران محوری این سریال آشنا می شویم ودر انتظار اینکه آیا در ادامه "سریال گلشیفته" تا چه اندازه می تواند با مخاطب سریال های شبکه خانگی ارتباط برقرار کند
گلشیفته طنزی اجتماعی با رگه های سیاسی است با طرحی از خشایار الوند و امیر عباس پیام که بهروز شعیبی در بستری جدید تجربه می کند و علاوه بر کارگردان، سرپرست نویسندگان هم هست.
خواننده این مجموعه نیز حمید هیراد است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید