سه شنبه, 18 شهریور 1393 14:57

معصومه ابتکار با رامبد جوان چه می گفت / طنین صدای چکاوک آسمانی در برنامه خندوانه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما- دوشنبه 17 شهریور "معصومه ابتکار "مهمان برنامه خندوانه از شبکه نسیم بود. ابتکار دومین سیاستمدار اصلاحات است که بعد از "مصطفی کوابکبیان "دبیرکل حزب مردم سالاری و نماینده سابق مجلس در این برنامه حضور دارد.

خانم دکتر ابتکار با پوشش سبزی که نشان از دغدغه های او برای محیط زیست دارد روبروی رامبد جوان کارگردان و مجری این برنامه می نشیند و به گپ و گفتی صمیمانه می پردازد.

مشاور رییس جمهور گفت که تک فرزندم و در کودکی مثل هر بچه ای شیطنت می کردم. به آشپزی علاقمندم اما معمولن فرصت آن را ندارم و لوبیا پلو را از غذاهای دیگر بهتر درست می کنم.

در پلی بک برنامه دکتر "اسماعیل کهرم" مشاور وی در سازمان محیط زیست از خانم دکتر چنین یاد می کرد:

"او یک زن قدرتمند و در عین حال فروتن است. درست به مصداق همان سریالی که رامبد جوان هم در آن بازی داشت و دیالوگ معروفش این بود (رئیس باش ولی ریاست نکن".)

اشاره ی دکتر به سریال خانه سبز بیژن بیرنگ – مسعود رسام است.

در آخر این ایتم هم دکتر کهرم (استاد پرنده شناس) به خواسته ی خانم ابتکار صدای چکاوک آسمانی را تقلید کرد.

رئیس سازمان محیط زیست گفت:

"جنگل را نمی شود وارد کرد. سر میز هائی که ما تصمیم می گیریم، بچه ها نیستند تا از خودشان دفاع کنند و بگویند که این جنگل سهم آنها هم هست. چکاوک ها از ما گله دارند و از دست ما می نالند".

رامبد جوان هم یادآوری کرد که فراموش نمی کنیم که ایشان به همراه "میخائیل گورباچف" به عنوان قهرمان های زمین نامیده شده اند  و روزنامه "گاردین" خانم دکتر ابتکار را یکی از پنجاه نفری معرفی کرده است که می توانند زمین را نجات دهند.

تنها زن دانشجوی خط امام سال 58 از دغدغه هایش در این روزها گفت:

پارک ملی گلستان یکی از قدیمی ترین و با ارزشترین میراث های ماست که از تعدد گونه های جانوری و گیاهی برخوردارست که متاسفانه جاده ای میان گذر که بصورت ترانزیت است و رفت و آمد زیادی دارد به آن آسیب فراوانی میزند که ما دنبال این هستیم تا این جاده را بصورت یک جاده اکوتوریستی در بیاوریم و وزیر راه وقت هم به این اتفاق علاقمند است و قول داده تا ما را یاری کند.

عضو سابق شورای شهر در مورد زباله ها چنین عقیده ای داشت:

لفظ دور انداختن غلط است. ما چیزی را دور نمی اندازیم. بلکه خیلی هم نزدیک است و دوباره به ما باز می گردد.

همچنین گفت:

هرگونه آزار حیوانات خلاف قانون و خلاف انسانیت است و علما نیز می گویند که شکار برای لذت حرام است.

معصومه ابتکار در پایان کلامش و قبل از اینکه 5 ثانیه رو به دوربین لبخند بزند به آرزوهایش اشاره کرد:

"آن شادی که دنبالش می گردیم، زمانی پیش می آید که از زیاده خواهی هایمان بپرهیزیم چرا که طبیعت بخشنده و مهربان است و آرزوی من این است که سرزمینی سبز، آباد و پاکیزه داشته باشم. سرزمینی که مردمانش همیشه به ایرانی بودن افتخار کنند و به آینده امیدوار باشند. زندگی ها پر از شادی های مادی و معنوی باشد و بچه ها با امید به آینده ای روشن و سرشار از خوبی و پاکی زندگی کنند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید