جمعه, 12 تیر 1394 04:30

مهمان امشب برنامه "ماه عسل"... شاید "احسان علیخانی" بود / به قطاری که ایستاده، سنگ نمی زنند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مهمان امشب برنامه "ماه عسل"... شاید "احسان علیخانی" بود / به قطاری که ایستاده، سنگ نمی زنند مهمان امشب برنامه "ماه عسل"... شاید "احسان علیخانی" بود / به قطاری که ایستاده، سنگ نمی زنند

سی و یک نما – پس از چند روز جنجال پیرامون بعضی ازمهمان های  برنامه امسال ماه عسل، امشب با هوشمندی یکی از مهمانان جانباز، احسان علیخانی در جایگاه مهمان قرار گرفت و غافلگیر شد.لحظاتی فکر کردیم که شاید این اتفاق از پیش برنامه ریزی شده بود اما صداقت کلام مهمان و رنگ به زردی گرائیده علیخانی خیلی زود شک مان را برطرف کرد.

 در اواخر برنامه وقتی احسان علیخانی از جانباز هشت سال دفاع مقدس میزان درآمدش را پرسید، وی بی معطلی در پاسخ گفت: "من در حال حاضر مشغول کشاورزی و دامداری هستم و در آمدم هم خوب است اما مایلم که بدانم درآمد شما از برنامه ی ماه عسل چقدر است و آیا واقعا برای اجرای این برنامه یک میلیارد و دویست هزار تومان دستمزد می گیرید یا خیر؟

علیخانی که پس از رفت و آمد های چند روزاخیر در راهرو های سازمان، از دفتر بالاترین مقام تا دفتر مدیر شبکه سوم سیما به نظر خسته می آمد در پاسخ به این سوال گفت :

بودجه سازمان کاملا مشخص و تعریف شده است و مسلم اینکه امکان ندارد یک چنین مبلغی به فردی اختصاص داده شود و گرچه من تمام کارم در طول سال در حقیقت به تهیه ی همین برنامه ماه عسل خلاصه می شود اما مبلغی که دریافت می کنم حدود 45 میلیون تومان است.لباس هایم را خودم می خرم و کسی پول کت و شلوار مرا کارت به کارت نمی کند.همه ی سعی من این است که  این تایم برنامه که می توانست به یک برنامه مذهبی اختصاص پیدا کند را به هدر ندهم و مردمی که مشکلات دارند را با مشکلات بزرگتری آشنا کنم. به من گفتند که دست کثیفم را از روی سر بچه ی هشت ساله ای که نان آور خانه است بردارم. حرفی نیست دستم را بر می دارم اما ای کاش آن کسی که دستانش تمیز است بیاید و دستی به سر این پسر بکشد.

مجری و تهیه کننده ماه عسل در ادامه اضافه کرد:

لشکری می خواهند حیثیت مرا به لجن بکشند، اصلا از قیافه ی من بدشان می آید، حرفی نیست اما نباید به خانواده و اطرافیان من توهین کنند. من اگر یک روز ، به امام حسین قسم ، که مهمترین قسم من است، اگر فقط یک روز حس کنم که مردم این برنامه را نمی خواهند یقین داشته باشید که ادامه نخواهم داد . هرگز پشت هیچ دری برای گرفتن این برنامه نایستادم و نخواهم ایستاد. قبول دارم که انتخاب میهمانم اشتباه بوده اما به هیچ وجه عمدی در کار نبوده و از شغل دیگر این خانم اطلاعی نداشتم و فقط می خواستیم مقایسه ای بین مهمانان و شغل هایشان بشود.

مهمان برنامه با طرفداری از زحمات احسان علیخانی گفت :

کسی به قطار ایستاده سنگ نمیزند.برنامه ماه عسل خیلی از نادیده ها را به چشم مردم آورد. مثلا منی که روی این ویلچیر نشستم تا به حال حتی یکدفعه هم پنچری ماشینم را نگرفتم ، گاهی خانم ها هم می خواهند در این کار کمکم کنند ، چون با چشم دارند مشکل مرا می بینند اما شما مشکل کسانی را در این سالها به مردم نشان دادید که دیده نمیشدند.

گفتنی است :

علی‌اصغر پورمحمدی معاون سیمای جمهوری اسلامی در نامه‌ای ضمن تذکر به مدیر شبکه سه، خواستار توبیخ احسان علیخانی و دیگر عوامل انتخاب مهمانان نامناسب  برنامه ی ماه عسل شد.

در ادامه نامه را با هم مرور می کنیم:

«جناب آقای سیدغلامرضا میرحسینی

مدیر محترم شبکه سه سیما

با سلام و‌ آرزوی موفقیت

برنامه ماه عسل از برنامه‌های معنوی‌، تاثیرگذار و پرمخاطب رسانه ملی در ماه مبارک رمضان محسوب می‌شود که دست‌اندرکاران آن توانسته‌اند با تلاش چندساله اوقات خوبی را برای مردم عزیز ایران بخصوص روزه‌داران مومن فراهم کنند. اما امسال علی‌رغم جدیت جنابعالی و گروه برنامه‌ساز برای افزایش کیفیت و محتوای این برنامه و توجه ویژه‌ به انتخاب بهتر سوژه‌ها و میهمانان مناسب که نسبت به سال‌های گذشته از جذابیت و تاثیر بیشتری برخوردارند، متاسفانه دو برنامه و دو انتخاب غلط در ماه عسل امسال از شیرینی و شهد این زحمات کاسته است و موضوعات و مفاهیمی مطرح شده است که نه در ماه عسل که در هیچ‌یک از برنامه‌های دیگر سیما نیز جایی ندارند.

از آن‌جا که تکرار این‌گونه اشتباهات قابل اغماض نیست‌، با تذکر به جنابعالی، لازم است ضمن توبیخ عوامل آن انتخاب غلط، با نظارت موثر بر تصحیح‌، ارتقا و ادامه مسیر خوش‌سابقه این برنامه اهتمام کنید.»

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید