چهارشنبه, 04 آذر 1394 19:45

نقد فیلم "جامه دران" فردا در برنامه "نقد سینما

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما - "نقد سینما" از زیرمجموعه برنامه های "نقد چهار" به تهیه کنندگی علی سلیمانی که پنجشنبه شب‌ها ساعت ۲۳ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود، آمده تا برنامه ای خوب و مخاطب پسند شود و اگرچه برنامه قدیمی دیگری هم حول محور کارشناسی و ارزیابی سینمای ایران به نام "هفت" در این زمینه فعالیت می کند، اما هر یک با رویکردهای متفاوت این حوزه را بررسی می کنند، به طوری که برنامه "نقد سینما" در موازات سری جدید برنامه "هفت" به نقد و بررسی سینما می پردازد و نگاهی متفاوت،دوستانه تر و بی حاشیه تر به این هنر دارد. حال این برنامه فردا ساعت 23 به نقد و بررسی فیلم سینمایی "جامه‌دران" با حضور حمید رضا قطبی کارگردان و آنتونیو شرکاء منتقد خواهد پرداخت.گفتنی استداستان فیلم سه اپیزودی "جامه‌دران" داستان زنی به نام شیرین را روایت می کند که در مراسم ختم پدرش به روابط جدیدی در زندگی او پی برده و حقایقی تازه را کشف می‌کند.

 

"نقد چهار" با موضوعات مختلفی در حوزه‌های سینما، تئاتر، شعر، کتاب و هنرهای تجسمی پخش می‌شود که این برنامه‌ها کاملا تولیدی هستند.براین اساس روزهای شنبه برنامه نقد تئا‌تر، ‌یکشنبه نقد شعر، دو شنبه نقد کتاب، سه‌شنبه نقد اندیشه، چهارشنبه نقد فیلم، پنجشنبه در برنامه زاویه نقد کلی فرهنگ و هنر، جمعه در برنامه هنرنامه نقد هنرهای تجسمی انجام می‌شود.
اما در خصوص "نقد سینما" از زیرمجموعه "نقد چهار" باید گفت که هدف این برنامه که با اجرای متفاوت و صمیمی امیرشهاب رضویان به روی آنتن می رود، توجه به کیفیت محصولات تولیدی سینما و تاثیر گذاشتن بر سینمای ایران است.

 

"نقد سینما" دو بخش اصلی دارد؛ بخش اول به نقد فیلم های در حال اکران اختصاص دارد به این ترتیب که کارگردان و تهیه کننده با حضور یک منتقد درباره فیلم خود صحبت می کنند و هر آنچه را درباره فیلم‌شان لازم است بازگو شود در اختیار بیننده قرار می دهند. در بخش دوم به مسایل کلان سینما پرداخته می شود و این هنر در حوزه های فلسفه، روانشناسی، جامعه و ... بررسی می شود تا امکان راهگشایی بیشتر برای پرداختن به مسایل عمقی تر فراهم آید.

Untitleاd.jpg


"
جامه دران" فیلمی ایرانی است که در سال 1393 ساخته شد و داستان زنی به نام شیرین را روایت می کند که در مراسم ختم پدرش به روابط جدیدی در زندگی او
پی برده و حقایقی تازه را کشف می‌کند. فیلمنامه این اثر، اقتباسی از کتابی به همین نام نوشته ناهید طباطبایی است. دراین فیلم که اولین اثر سینمایی حمیدرضا قطبی است مهتاب کرامتی، باران کوثری، پگاه آهنگرانی، افسر اسدی و مصطفی زمانی ایفای نقش می کنند.

فردا ساعت 23 به تماشای نقد و بررسی این مجموعه با حضور حمید رضا قطبی کارگردان و آنتونیو شرکاء منتقد، از شبکه چهار سیما بنشینید.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید