شنبه, 20 آذر 1400 15:43

واکنش‌ها به مستند دومینو با موضوع نگهداری از سگ | عذرخواهی سازندگان مستند دومینو از کارشناس محیط زیست

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
واکنش‌ها به مستند دومینو با موضوع نگهداری از سگ | عذرخواهی سازندگان مستند دومینو از کارشناس محیط زیست واکنش‌ها به مستند دومینو با موضوع نگهداری از سگ | عذرخواهی سازندگان مستند دومینو از کارشناس محیط زیست

سی و یک نما - مجموعه مستند «دومینو» از پنجشنبه ۱۸ آذرماه روی آنتن شبکه سه سیما رفته که سوژه این مستند «سگ کشی» و نگهداری از سگ در زندگی شهری بود که با واکنش‌های فراوانی رو به رو شد.

غذا دادن به سگ‌های ولگرد، اثرات سگ‌ها روی محیط زیست و مسائل مرتبط با نگهداری آن‌ها در خانه از جمله موضوعاتی است که در قسمت اول «دومینو»، نمایش داده شد.

به دنبال پخش قسمت اول این سریال مستند، مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی نسبت به آن عکس العمل نشان دادند. برخی موافق و برخی دیگر انتقادهایی به این مستند داشتند.

دیروز ۱۹ آذرماه محمد درویش کارشناس محیط زیست که بخشی از سخنانش در این مستند روی آنتن رفته بود، در صفحه اینستاگرامش نوشت: «در بخشی از این مستند که شب گذشته از شبکه سوم سیما پخش شده، بنده به نقش مخرب فشار دام و سگ‌ها گله در ترساندن دارکوب‌ها در زاگرس اشاره می‌کنم که منجر به کاهش جمعیت دارکوب‌ها و ایجاد فرصت برای تبدیل لاروها به سوسک چوبخوار و نابودی بلوط‌ها شده است، اما دست‌اندرکاران این مستند با نهایت بی‌اخلاقی، کلمه سگ‌های گله را برداشته و عبارت سگ‌های بدون صاحب را به طرز ناشیانه‌ای مونتاژ کرده و جایگزین نموده‌اند. واقعا برای دست‌اندراران این مستند، متاسفم و حتما موضوع را از طریق حقوقی پیگیری خواهم کرد.»

بعد از این اعتراض توسط محمد درویش کارشناس محیط زیست در صفحه اینستاگرامش، روابط عمومی مستند «دومینو» در اطلاعیه‌ای بابت این اتفاق عذرخواهی کرد و وعده جبران داد.

در این اطلاعیه آمده است: «طبق اعلام روابط عمومی مستند «دومینو»، بخشی از صحبت‌های کارشناس محترم آقای محمد درویش، به دلیل فشردگی باکس پخش بدون حضور کارگردان برش خورده. ضمن پوزش بابت این پیشامد، کلیپ کامل صحبت‌های ایشان منتشر می‌شود.

در این بخش ایشان علت نابودی بخشی از جنگل‌های بلوط زاگرس را سگ‌های گله معرفی کرده‌اند که به اشتباه، به سگ‌های بلاصاحب نسبت داده شده بود.»

مستند ۵ قسمتی «دومینو» به کارگردانی میثم ملکی‌پور و تهیه‌کنندگی محمدرضا عبدالحمیدی، محصول خانه تولیدات جوان صداوسیما است.

اطلاعیه-روابط-عمومی-مستند-دومینو.jpg

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید