سه شنبه, 17 بهمن 1402 13:25

پس از سووشون، نرگس آبیار کارگردان «بامداد خمار» شد / سریالی که باید یک کارگردان زن می‌ساخت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
پس از سووشون، نرگس آبیار کارگردان «بامداد خمار» شد / سریالی که باید یک کارگردان زن می‌ساخت پس از سووشون، نرگس آبیار کارگردان «بامداد خمار» شد / سریالی که باید یک کارگردان زن می‌ساخت سی و یک نما

سی و یک نما - نرگس آبیار کارگردان سریال «بامداد خمار» شد. پروژه ای که به نظر می‌رسد یک کارگردان زن بهتر بتواند آن را به تصویر بکشد. نرگس آبیار فیلمسازی است که چه در کارگردانی و چه در فیلم‌نامه‌نویسی می‌تواند احساسش را با جزئیات به مخاطب منتقل کند و آثار موفقی مانند فیلم‌های سینمایی «ابلق»، «شبی که ماه کامل شد»، «نفس» و «شیار ۱۴۳» را از او دیده ایم و حالا منتظر تماشای سریال "سووشون" به قلم ماندگار خانم سیمین دانشور به کارگردانی آبیار هستیم.

فیلم‌نامه «بامداد خمار» بر اساس اقتباسی از رمان «بامداد خمار» اثر فتانه حاج‌سیدجوادی نوشته شده است. رمان «بامداد خمار» یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های معاصر ایران است که سال ۱۳۷۴ منتشر شد و هنوز بعد از سال‌ها از محبوب ترین رمان های ایرانی محسوب می‌شود.

پیش از نرگس آبیار، این سریال به کارگردانی امیر حسین عسگری وارد مرحله تصویر برداری شده بود که این کارگردان به دلایلی از پروژه کنار گذاشته شد.

سریال «بامداد خمار» به نویسندگی محمد داوودی، تهیه‌کنندگی حسن مصطفوی و با سرمایه‌گذاری کارت گردشگری پارس وارد مرحله تولید شده که حالا نرگس آبیار هم به عنوان کارگردان به عوامل فیلم ملحق شده است.

گفتنی است آبیار عضو اکادمی اسکار نیز هست.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید