دوشنبه, 30 مرداد 1396 04:30

انصراف ترامپ از شرکت در جشن هنرمندان

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

سی و یک نما_ مرکز فرهنگی جان اف کندی در واشنگتن هر سال با اعطای نشان از هنرمندان تجلیل می‌کند. در این مراسم به طور معمول رییس‌جمهوری و بانوی اول هم حضور دارند. امسال به خاطر مخالفت‌ها این مراسم بدون حضور ترامپ و همسرش برگزار می‌شود.


به گزارش سینماپرس کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد دونالد ترامپ و همسرش تصمیم گرفته‌اند تا در مراسم مرکز فرهنگی جان اف‌کندی شرکت نکنند تا به این ترتیب دریافت‌کنندگان جوایز و مهمانان بتوانند بدور از مسائل سیاست و حواشی آن جشن خود را برگزار کنند.
تصمیم رییس‌جمهوری و بانوی اول برای عدم شرکت در این مراسم پس از آن صورت می‌گیرد که دست‌کم دو تن از هنرمندانی که قرار است به آنان نشان افتخار اعطا شود، رسما گفته بودند در مراسمی که پیش از اعطای جوایز در کاخ سفید برگزار می‌شود، شرکت نخواهند کرد.

کارمن دلاوالاده با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود دعوت کاخ سفید برای شرکت در مراسم جشن را با توجه به رویکرد تفرقه‌برانگیز اجتماعی و تلخ اخلاقی که رهبری فعلی ما آن را برگزیده نخواهد پذیرفت. نورمن لیر، تهیه‌کننده و یکی دیگر از دریافت‌کنندگان نشان افتخار هم در مصاحبه‌ای با روزنامه لس‌انجلس تایمز گفته بود او نیز در مراسم کاخ سفید شرکت نخواهد کرد.

مراسم سالانه بزرگداشت هنرمندان در مرکز فرهنگی هنری جان اف کندی یکی از مهم ترین رویدادهای فرهنگی آمریکا به شمار می‌رود. این مرکز بزرگ ترین مرکز فرهنگی شهر واشنگتن به شمار می‌رود. مریل استریپ، آرتا فرانکلین، رابرت دنیرو، تام هنکس و استینگ از جمله هنرمندانی هستند که در سال‌های گذشته مفتخر به دریافت نشان افتخار این مرکز شده‌اند.
امسال مراسم اهدای نشان افتخار سوم دسامبر برگزار خواهد شد. دبورا اف راتر، رییس این مرکز در گفت‌وگویی با نیویورک تایمز گفته، دلیل اتخاذ این تصمیم از سوی کاخ سفید را درک می‌کند و عدم حضور رییس‌جمهوری وقت در این مراسم رخدادی کم‌سابقه و دلسردکننده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید