چهارشنبه, 25 خرداد 1401 20:04

نشستی صمیمانه با بانوی آواز ایران خانم پری زنگنه / همه این سال ها در خانه نشستم و بافتنی بافتم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
نشستی صمیمانه با بانوی آواز ایران خانم پری زنگنه / همه این سال ها در خانه نشستم و بافتنی بافتم نشستی صمیمانه با بانوی آواز ایران خانم پری زنگنه / همه این سال ها در خانه نشستم و بافتنی بافتم

سی و یک نما - نشستی صمیمانه با پری‌رخ زنگنه، بانوی آواز ایران و جمعی از دوستداران و هواداران این هنرمند عصر روز گذشته ۲۳ خردادماه در خانه اردیبهشت عودلاجان برگزار شد.

عصر روز گذشته ۲۳ خردادماه نشستی صمیمانه با پری‌رخ زنگنه، بانوی آواز ایران و جمعی از دوستداران و هواداران این هنرمند در خانه اردیبهشت عودلاجان برگزار شد.

در این رویداد هنری که به همت بابک بزرگ‌پناه خوشنویس و کارشناس نسخ خطی موزه های کشور و از دوستان قدیم بانو پری‌رخ زنگنه، برگزار شد، استادان و هنرمندانی همچون بهروز مع‌الباقی از مهندسان معمار پیشکسوت و معمار مرمت خانه عودلاجان، علیرضا ناصری معاون هنری فرهنگستان هنر، سولماز بدری آوازخوان و نوازنده سازهای اصیل ایرانی، حسین سلیمانی آهنگساز و نوازنده کمانچه و آرتین رحمانی نقاش و کاریکاتوریست حضور داشتند.

طی این رویداد، ابتدا بانو پری‌رخ زنگنه، که به غیر از آواز چندی‌ست به نویسندگی نیز روی آورده است، به‌طور صمیمانه و خودمانی درباره خاطرات کودکی و جوانی خود برای دوستدارانش صحبت کرد و گفت: کتابی را به نام «خاطرات پری» در دست نگارش دارم.

پری‌رخ زنگنه در پاسخ به پرسش یکی از حاضران درباره فعالیت موسیقایی خود طی چهل سال گذشته عنوان کرد: طی این چهل سال، بیشتر در خانه بوده ام و بافتنی بافته‌ام. چند وقتی است که به فکر افتاده ام که دوباره تمرین هایم را از سر بگیرم تا صدایم دوباره بیدار و ورزیده شود. گاهی کنسرت‌هایی برای بانوان هم برگزار کردم که البته برای گرفتن مجوز با مشکلی روبه‌رو نبودم و کنسرتم به راحتی برگزار شد.

این هنرمند در ادامه خطاب به هنرجویان زن که سودای آواز خواندن در سر دارند، توضیح داد: به زنانی که دوست دارند آواز بخوانند توصیه می‌کنم حتما آموزش حرفه ای ببینند و اگر نمی‌توانند به صورت سولو و تکی آواز بخوانند، با هم گروه های کُر تشکیل دهند و صدایشان را به گوش برسانند.

یکی از حاضران در این نشست پسر بچه تقریبا ۹ ساله ای به نام رادمان بود که با هیجان گفت: خانم زنگنه خیالتان راحت، صدای شما همیشه در خانه ما به گوش می‌رسد.

بابک برزگ‌پناه در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار صبا درباره دلیل و انگیزه برگزاری این نشست صمیمانه گفت: هنرمندانی چون پری‌رخ زنگنه خورشیدهایی هستند که مدت‌هاست در سایه زندگی می‌کنند و نسل جدید از حضورشان بی اطلاع است. این هنرمندان گنجینه هایی هستند که برای پرورش ذهنیت نسل جدید بسیار مفیدند. اینان بضاعت‌های ارزشمند فرهنگی و هنری این کشور هستند و امروز زمانه‌ای‌ست که کمتر سراغ این هنرمندان را می‌گیرند.

او در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری چنین نشست‌هایی علاوه بر فایده های ذکر شده، باعث خوشحالی هنرمند عزیز کشورمان بانوی آوازها و لالایی ها، پری‌رخ زنگنه شد و این مهم‌ترین ارزش برگزاری نشست بود.

 

نهال یوسفی پور

منبع: خبرگزاری صبا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید