چهارشنبه, 25 مهر 1397 00:00

«امیر» نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه جشنواره فیلم دنور آمریکا

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
«امیر» نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه جشنواره فیلم دنور آمریکا «امیر» نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه جشنواره فیلم دنور آمریکا

فیلم سینمایی «امیر» به کارگردانی نیما اقلیما و تهیه کنندگی سید ضیا هاشمی به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه سینمای معاصر جهان در چهلمین و یکمین دوره از جشنواره فیلم دنور آمریکا حضور دارد.

به گزارش مشاور رسانه‌ای فیلم «امیر»، این جشنواره بعد از گذشت ٤٠ سال، اکنون به یکی از معتبرترین جشنواره‌های مستقل جهان و از معتبرترین رویداد سینمایی مستقل متحده آمریکا جهان تبدیل شده و ویترینی برای ارائه آثار فیلمسازان صاحب نام جهان است.
این دوره از جشنواره از ٣١ اکتبر تا ١١ نوامبر برابر با 9 تا 20 آبان ماه در شهر دنور برگزار می‌شود و فیلم «امیر» در کنار فیلم‌های سینمایی منتخب از کشورهایی چون ایتالیا، لهستان، آرژانتین، چین، فرانسه، مجارستان، دانمارک، فرانسه، لبنان، کانادا، سوییس، آلمان، چک، برزیل، انگلیس، آمریکا، روسیه، آفریقا، ویتنام و ترکیه برای جایزه «بهترین فیلم از نگاه مخاطب» به رقابت خواهد پرداخت.
«امیر» فیلمی در ژانر اجتماعی است و در خلاصه داستان آن آمده: یکی با کار، یکی با پول، یکی با زندگی، یکی هم با سیگار. همه خودشونو می‌کشن. فقط راهاشون فرق می‌کنه.
از ویژگی های این فیلم می توان به نوع متفاوت میزانسن و فیلمبرداری آن اشاره کرد که با قاب بندی های کوتاه سعی در پنهان کردن بخشی از قصه در فضای دید مخاطب دارد. اتفاقی نوآورانه که تصویر تازه ای از زندگی اجتماعی را القا می کند
بازی متفاوت میلاد کی مرام در نقش یک جوان درونگرا  اما عاصی و صدمه دیده نیز توجه ویژه ای را در فیلم امیر به خود جلب می کند.
میلاد کی‌مرام، هادی کاظمی، بهدخت ولیان، مصطفی قدیری، روشنک سه قله‌گی، وحید منافی، مهدی عامل هاشمی، مونا قاسمی، کسری محبوبی، آرتین گلچین و سحر دولتشاهی بازیگران هستند که در فیلم سینمایی امیر ایفای نقش می کنند.
پخش بین‌المللی فیلم امیر به‌عهده کمپانی الی ایمیج به مدیریت الهه نوبخت است.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 25 مهر 1397 12:54

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید