شنبه, 21 اسفند 1400 15:03

"احمد کیارستمی" مستندهای ایرانی و درباره ایران را در پلتفرم «داکیونایت» اکران آنلاین می‌کند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
"احمد کیارستمی" مستندهای ایرانی و درباره ایران را در پلتفرم «داکیونایت» اکران آنلاین می‌کند "احمد کیارستمی" مستندهای ایرانی و درباره ایران را در پلتفرم «داکیونایت» اکران آنلاین می‌کند

سی و یک نما - پلتفرم «داکیونایت» به مدیریت احمد کیارستمی فرصت اکران آنلاین مستندهای فیلمسازان ایرانی و مستندهای خارجی درباره ایران را فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومی پلتفرم، مستندسازان ایرانی می‌توانند از طریق پلتفرم «داکیونایت» (Docunight) فیلم‌های خود را در خارج از ایران به نمایش بگذارند.

پلتفرم «داکیونایت» که به همت احمد کیارستمی راه‌اندازی شده است، ویژه نمایش مستندهایی است که توسط فیلمسازان ایرانی‌تبار ساخته شده‌اند و همچنین آثار مستند درباره ایران که توسط فیلمسازان خارجی ساخته‌اند نیز امکان نمایش در «داکیونایت» را دارند.

در حال حاضر مشترکان می‌توانند از طریق وب، اپل تی‌وی، روکو، آمازون فایر، آی‌پد و آیفون به آرشیو فیلم‌های مستند موجود در این پلتفرم دسترسی داشته باشند و روی کامیپوتر یا تلویزیون خود فیلم‌ها را تماشا کنند.

تاکنون بیش از 200 مستند ایرانی از جمله آتلان، بزم رزم، من می خوام شاه بشم، منیر، مادرکشی، تینار، صفر تا سکو، متهمین دایره بیستم، کارستان و ... در این پلتفرم بارگذاری شده و در دسترس مشترکان قرار گرفته است. تمامی این فیلم‌ها به شکل قانونی از صاحبان فیلم‌ها گرفته شده و بابت نمایش آنها حق پخش پرداخت می‌شود.

همچنین مجموعه‌ای از مستندهای چهره‌هایی چون رخشان بنی‌اعتماد، مجتبی میرطهماسب، زنده‌یاد شاهین پرهامی، کاوه زاهدی، حمید رحمانیان، کامران شیردل، حسین ترابی، ناصر صفاریان، کامران حیدری و ... در پلتفرم «داکیونایت» در دسترس است.

داکیونایت به عنوان زیرمجموعه‌ای از بنیاد کیارستمی در اسفند ماه سال ۱۳۹۳ با هدف نمایش مستندهای ایرانی در آمریکا شروع به کار کرد. این برنامه به شکل نمایش‌های ماهانه در شهر سانفرانسیسکو شروع شد و در کمتر از یک سال به بیش از ده شهر آمریکای شمالی گسترش پیدا کرد. هنگامی که نمایش‌های ماهانه در سال ۱۳۹۹ به دلیل شیوع کرونا متوقف شد، داکیونایت در ۲۵ شهر آمریکای شمالی و با همکاری تعداد زیادری از دانشگاه‌های آمریکا و کانادا برنامه نمایش فیلم داشت.

بعد از توقف نمایش‌های ماهانه داکیونایت، سرویس پخش آنلاین داکیونایت در اردیبهشت ۱۳۹۹ با هدف ساخت کتابخانه‌ای از مستندهای ایرانی و یا درباره ایران (و بیشتر) راه‌اندازی شد و از آن زمان تابحال داکیونایت به طور مرتب آرشیو و مجموعه خود را گسترش داده است.

حق پخش مستندها بر اساس دقایق نمایش داده شده محاسبه شده و به شکل سالانه پرداخت می‌شود. قرارداد پخش یک ساله، بین‌المللی و غیرانحصاری است و به شکل اتوماتیک تمدید می‌شود. چنانچه به هر دلیلی هر یک از طرفین مایل به ادامه همکاری نباشند، امکان فسخ قرارداد وجود دارد.

برای ارسال فیلم‌های خود برای بازبینی می‌توانید از آدرس (http://info.docunight.com) استفاده کنید. در صورت قبول فیلم برای اضافه شدن به داکیونایت، قراردادی برای امضا برای شما ارسال خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید