دوشنبه, 17 مهر 1396 03:30

اکران «نگار» ادامه دارد/ واکنش به موقع به یک بی عدالتی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
اکران «نگار» ادامه دارد/ واکنش به موقع به یک بی عدالتی اکران «نگار» ادامه دارد/ واکنش به موقع به یک بی عدالتی

سی و یک نما – خبر امروز خروجی رسانه ها مبنی بر پایان سرگروهی فیلم نگار از چهارشنبه همین هفته نه تنها واکنش "مصطفی شایسته" را به دنبال داشت بلکه موجب تعجب همگان شد. فیلمی که به رغم نقدهائی که به آن میشود به نظر می رسید عده ای بالقوه نسبت به آن یا سازنده آن عناد دارند وبرای حذف آن لابی می کنند. به همین دلیل حامی این فیلم دقیقا خود مردم بودند و هیچ نشانی از حمایت غیر مردمی از فیلم "رامبد جوان" دیده نمی شود.به نظر می رسد رامبد جوان نیزبه این امر واقف است و بیشتربه دنبال حمایت مردم از فیلم نگار است .

همانطور که دیده شد برخلاف انتظارها و پیش بینی ها، این فیلم اکران خصوصی لاکچری هم نداشت و هر چه بود اکران های مردمی بود و تبلیغاتی که در صفحات اجتماعی رامبد جوان و نگار جواهریان، مردم به دیدن این فیلم دعوت می شوند.
فیلم نگار در بدترین شرایط اکران شد. پایان تعطیلات تابستانی و شروع سال تحصیلی جدید که نوجوانان و جوانان را در محدودیت زمانی قرار می دهد.فیلم با اکران نیم بهای سینماها در هفته دفاع مقدس آغاز به کار کرد و سیزده روز با ایام سوگواری دهه اول محرم تا سوم امام(ع) مصادف شد و بسیار غیر منصانه بود اگر با این مدت زمان کوتاه و با فروشی نسبتا خوب که با تعریفی که از "کف فروش" شده است مغایرت دارد به ناگهان از سر گروهی حذف شود که قبل از اینکه علامت سوال ها زیاد شوند با عکس العمل به جای شورای صنفی نمایش رو به رو شد وسخنگوی شورای صنفی نمایش اعلام کرد: اکران فیلم «نگار» به کارگردانی رامبد جوان همچنان در سرگروه سینمایی خود ادامه خواهد داشت.

گفتنی است به دنبال برگزاری جلسه دوشنبه، ۱۷ مهرماه شورای صنفی نمایش اعلام شد که فیلم «خفه‌گی» به کارگردانی فریدون جیرانی از چهارشنبه ۱۹ مهر در سرگروه سینمایی زندگی جایگزین فیلم «نگار» می‌شود.از آنجا که اکران فیلم «نگار» از ۱۵ شهریورماه آغاز شده و در روزهای گذشته هم با فروش خوبی همراه بوده، تعویض آن از سرگروه جای تعجب داشت که در این‌باره غلامرضا فرجی ـ سخنگوی شورای صنفی نمایش ـ به ایسنا گفت: با توجه به شروع اکران این فیلم از نیمه شهریور و اینکه سه هفته از این مدت با طرح فروش نیم‌بهای بلیت همراه بوده است، اکران در سرگروه همچنان ادامه دارد و هفته آینده در جلسه بعدی شورای صنفی نمایش تصمیم‌گیری خواهد شد.

«نگار» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی رامبد جوان فیلم داستانی معمایی است و جزو یکی از فیلم‌های پربازیگر دوره اخیر جشنواره فجر بود. در خلاصه داستان آن آمده است: «ما به این ته سیگار رژ لبی مشکوکیم، اما این به ما کمکی نمی‌کنه»!

در این فیلم، نگار جواهریان، محمدرضا فروتن، مانی حقیقی، آتیلا پسیانی، فریبا کامران، علیرضا شجاع‌نوری، افسانه بایگان، اشکان خطیبی، علیرضا آقاخانی، محمود کریمی، ایلیا کیوان، ٰشایان کامروز و ٰعیسی حسینی ایفای نقش کرده‌اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید