شنبه, 10 آبان 1399 11:15

جشنواره ایتالیایی از بابک کریمی تجلیل می‌کند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
جشنواره ایتالیایی از بابک کریمی تجلیل می‌کند جشنواره ایتالیایی از بابک کریمی تجلیل می‌کند

سی و یک نما - بزرگداشت بابک کریمی برای یک عمر فعالیت سینمایی در جشنواره «مدفیلم» ایتالیا برگزار می‌شود.

 به گزارش خبر سی و یک نما به نقل از روابط عمومی فیلم «جنایت بی‌دقت»، جایزه ویژه یک عمر فعالیت سینمایی در بیست و ششمین جشنواره «مد فیلم» ایتالیا به بابک کریمی اهدا خواهد شد.

همزمان با این اتفاق فیلم «جنایت بی‌دقت» در بخش مسابقه این جشنواره با یازده فیلم دیگر رقابت می‌کند و کریمی به معرفی آخرین فیلمی که آماده نمایش دارد، خواهد پرداخت.

در متنی که برای بزرگداشت بابک کریمی در کاتالوگ جشنواره نوشته شده، آمده است: «بابک کریمی پل ارتباطی میان فرهنگ مدیترانه است. پلی بر این دریای اتحاد بخش. او دوران کودکی خود را میان رم و تهران گذراند و با کارگردانان بزرگ معاصر، از پیتر گرینوی و جیانی آملیو گرفته تا مارکو بلووکیو و برادران تاویانی کار کرد. او با عباس کیارستمی، کارگردانی که پروژه‌هایش زندگی‌بخش، هیجان انگیز، متعالی و عمیق بود برای همه زمان‌ها، همکاری مشترک قابل توجهی داشت. وقتی از جلوی دوربین رد می‌شود، خود را به یک بازیگر بدیع و پرتحرک تبدیل می‌کند، توانایی عبور از سینمای هنری به کمدی عامه‌پسند و بهترین سریال‌های تلویزیونی را با انعطاف‌پذیری فراتر از حد معمول دارد. بابک در هر ژانری که کاوش می‌کند و در تمام داستان‌هایی که می‌گوید، همیشه می‌داند چگونه سینمایی را نشان دهد که قادر به از بین بردن موانع و پاک کردن مسافت‌ها است، بابک به طور مداوم خود را در خط تازه‌ای می‌اندازد زیرا تقابل و تعامل همیشگی برایش اهمیت دارد و این همان چیزی است که بشریت را طی قرن‌ها تکامل داده. با جایزه یک عمر دستاورد هنری، ما در نظر داریم به بازیگری که با کار خود، نماینده ریشه‌ها، خانه‌ها و دنیای همیشه میزبان مدیترانه است، ادای احترام کنیم.»

جشنواره مد فیلم رم از تاریخ ۱۹ تا ۲۵ آبان برگذار خواهد شد و بابک کریمی برای دریافت این جایزه به ایتالیا رفته است.

فیلم «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری و تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر از محصولات موسسه فرهنگی هنری «کارنامه» است. این فیلم که امروز شنبه ۱۰ آبان ماه و با افتتاح جشنواره توکیوفیلمکس در ژاپن روی پرده می‌رود، فردا یکشنبه ۱۱ آبان ماه در اختتامیه جشنواره ویناله حضور دارد و پس از آن راهی ایتالیا خواهد شد.

پخش بین‌المللی فیلم را نسرین میرشب از کمپانی دریم‌لب برعهده دارد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید