معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

شنبه, 20 مرداد 1397 04:30

تصویر برداری فیلم "سیمین" با بهره گيري از لوكيشنهاي خاص كوير در اصفهان به پایان رسید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تصویر برداری فیلم "سیمین" با بهره گيري از لوكيشنهاي خاص كوير در اصفهان به پایان رسید تصویر برداری فیلم "سیمین" با بهره گيري از لوكيشنهاي خاص كوير در اصفهان به پایان رسید

سی و یک نما - فیلم سینمایی «سیمین» به تهیه کنندگی و کارگردانی مرتضی آتش زمزم که چندی پیش در اصفهان کلید خورده بود، به پایان رسید. گروه تولید فیلمبرداری را در لوكيشنهاي مختلف شهر اصفهان از جمله قلعه تاريخي محمد آباد، چند رشته قنات،كبوترخانه، روستاي گورتان، ميدان نقش جهان، گاوخونی، رودخانه خشک زاینده رود و خانه های تاریخی انجام دادند. «سیمین» فیلمی درباره علت خشك شدن زاينده رود و تاثيرات آن بر زندگي مردم بويژه كشاورزان است. قصه در فضایی استعاری روایت می شود و کاراکتر مادر در آن نمادی از آب و رودخانه است. سازندگان امیدوار هستند با این فیلم توجه مسئولان و مردم را به این فاجعه بزرگ جلب کنند که حاصل بی تدبیری و عدم مدیریت صحیح است.

بازیگران فیلم عبارتند از: محمدرضا هدایتى ، لاله اسکندرى ، محمد فیلى ، جمشید صدری، پری کربلایی، سپیده مظاهری،مریم نقیب الذاکرین و (بازیگران کودک و نوجوان): امیرعباس رضایى و مریم عرب جعفرى.

به گفته کارگردان، فیلمبرداری در گرماي شدید مرداد ماه صورت گرفت و  فیلم در كنار بيان تاثيرات منفی خشك شدن زاينده رود روي زندگي كشاورزان با بهره گيري از لوكيشنهاي خاص كوير در دل داستان به يك بوم نگاري ارزنده در اين منطقه نيز توجه كرده است.

آتش زمزم تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم را به عهده دارد و فیلمنامه آن کار مشترک کریم روناسیان و خزر مهرانفر است. قصه این فیلم برداشتی از مستند «رودی که کشته شد» است که بدون پرده به مشکلات اصلی زاینده رود و روند خشک شدن آن می پرداخت و سال ۹۳ در شانزدهمین جشن مستند سینمای ایران به عنوان بهترین فیلم برگزیده شد.

سازندگان در تلاش هستند تا فیلم را براى حضور در جشنواره بین المللى کودک و نوجوان اصفهان آماده مى کنند.

عوامل اصلی فیلم عبارتند از: تهیه کننده و کارگردان: مرتضی آتش زمزم، نویسندگان:کریم رناسیان و خزر مهرانفر،مشاور پروژه: مهدى طاهرى، مدیر فیلمبرداری: محمد فضیله، تدوین:کاوس آقایى، طراح صحنه و لباس: وحید لارى، دستیاران صحنه: حسام حیدریان و مهدى پرچمی،دوخت لباس و جامه دار: فاطمه جهانى،طراح گریم: علی بهادرى،مجرى گریم بانوان: صفا درویش زرگر،صدابردار: مسعود اردلانى،دستیار صدا: علی کاظمی،عکس: رضا سلطانى،برنامه ریز: کریم رناسیان،دستیار دوم کارگردان: حسین توکلى،منشی صحنه: مریم نقیب الذاکرین،مدیر تولید:مجتبى آتش زمزم،مدیر تدارکات: محمود کریمی،دستیارتدارکات: مهدى حمید، على توکلى،حمید چلمغانى و مهدى چلمغانى،هماهنگی تولید: امیر ناصر سلطانی،مجریان طرح: رضا شاکری، بهرام زنده دل،دستیار تهیه کننده: ابوالفضل آتش زمزم،دستیاران تصویر: علی کرمى ، همت منتظرى،محمد قربانى، حامد قطبى و آرمین ذوالفقاری و مشاور رسانه ای: هادی اعتمادی مجد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید