دوشنبه, 29 آبان 1402 13:44

جايزه بفتا اسكاتلند به فیلم سینمایی «برنده‌ها» رسید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
جايزه بفتا اسكاتلند به فیلم سینمایی «برنده‌ها» رسید جايزه بفتا اسكاتلند به فیلم سینمایی «برنده‌ها» رسید سی و یک نما

سی و یک نما - به عنوان اولین و تنها فیلم سینمایی ایرانی، «برنده‌ها» جایزه بهترين فيلم بلند بفتا در اسكاتلند ٢٠٢٣ را دریافت کرد.

به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم فارسی زبان «برنده‌ها» به کارگردانی حسن ناظر روز گذشته (١٩ نوامبر) موفق به دریافت جايزه بهترين فيلم بلند بفتا در اسكاتلند ٢٠٢٣ شد. در این مراسم "حسن ناظر" با حضور روی سن ضمن قدردانی از هیأت داوران، دریافت این جایزه را به عوامل «برنده‌ها» به عنوان تنها فيلم فارسی زبان ايرانی كه توانسته تا به حال جايزه بفتا اسكاتلند را دريافت كند، تبریک گفت.

«برنده‌ها» در حالی توانست جايزه بهترين فيلم بلند بفتا اسكاتلند را از آن خود کند که فيلم «After Sun» (نامزد بهترين بازيگری در اسكار ٢٠٢٣) نیز در این رقابت حضور داشت.

حضور «برنده‌ها» در این رقابت به دلیل تولید مشترک بودن این فیلم بین ایران و اسکاتلند بود.

ساخته حسن ناظر همچنین روز گذشته و همزمان با دریافت جایزه بفتا در اسکاتلند، جايزه تماشاگران جشنواره Nouvelles Images Persane در شهر ويتره فرانسه را نیز از آن خود کرد.

رضا ناجی، حسین عابدینی، ملالی زیکریا، محمود جعفری، پارسا مقامی، هلیا محمدخانی، عزت‌الله رمضانی‌فر، شهرزاد کمال‌زاده، مانی نورمحمدی، ماهان نورمحمدی، محسن فدایی‌باش، رضا مقامی، اصغر سمسارزاده و میرطاهر مظلومی، بازیگرانی هستند که در این فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

photo1700475327(1).jpeg

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید