یکشنبه, 05 بهمن 1399 14:06

«در جستجوی خانه خورشید» روایت صد و چهل سال تاریخ در خیابان ناصرخسرو

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
«در جستجوی خانه خورشید» روایت صد و چهل سال تاریخ در خیابان ناصرخسرو «در جستجوی خانه خورشید» روایت صد و چهل سال تاریخ در خیابان ناصرخسرو

سی و یک نما - کارگردان "در جستجوی خورشید" چنین روایت می کند: «سال ۱۳۶۴ چند روز بعد از سالروز تولدم به همراه پدر راهی بازار بودیم که در صد متری میدان شمس‌العماره بمبی که داخل پیکانی جاسازی شده بود، منفجر شد ولی به من چهارساله آسیبی نرسید.

 از آن تاریخ سی و یک سال گذشته است و این بار برای ساخت مستندی از این خیابان مصادف با همان تاریخ به ناصرخسرو بازگشته‌ام. انگار این خیابان مرا زنده نگه داشته است تا سی سال بعد به سراغش بیایم و زندگی‌اش را بازتعریف کنم. حالا به واسطه‌ی گروهی شهرساز که درگیر بهسازی نمای بدنه‌ی خیابان ناصرخسرو هستند دوباره به ناصرخسرو بازگشته‌ام تا زندگی خیابانی که هیچگاه دوست نداشته در طول تاریخ بمیرد را روایت کنم...»

مستند «در جستجوی خانه خورشید» به کارگردانی "مهدی باقری" از امروز ۵ بهمن اکران خود را در سینماهای «هنروتجربه» آغاز می‌کند.

به گزارش روابط عمومی هنروتجربه، در ادامه اکران‌ فیلم‌های جدید در سینماهای «هنروتجربه» پس از بازگشایی سینماها، مستند «در جستجوی خانه خورشید» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی باقری از امروز یکشنبه ۵ بهمن ماه در سینماهای «هنروتجربه» روی پرده می رود.

قرار است هر روز از اکران این مستند به یک نفر که به دلیلی اسمش با تهران پیوند خورده است، تقدیم شود که اولین روز از اکران این مستند به زنده یاد "حمید سهیلی مظفر" مستندساز اختصاص دارد.

عوامل این مستند عبارتند از نویسنده فیلمنامه و کارگردان: مهدی باقری، فیلمبردار: محمدرضا تیموری، صدابردار: احمدرضا طائی، طراحی صدا و میکس: مهرشاد ملکوتی، پژوهش: مهدی باقری و امیرحسین راد، نویسنده گفتار متن: مهدی باقری و بهروز مَلبوس باف، تدوین: مهدی باقری و بابک بهرام بیگی، گویندگان متن: مرتضی پایه‌شناس و مهدی باقری، آهنگساز قطعات ویلنسل: بابک کوهستانی، طراح صحنه و لباس: مهشید جوادی، دستیار فیلمبردار: سُهیل صَباحی، عکاس: ابراهیم عاشوری، دستیار صدا: آرزو زمانیان، تهیه‌کننده مهدی باقری و تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

سینماهای «هنروتجربه» با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی میزبان مخاطبان خود است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید