جمعه, 01 خرداد 1394 01:42

دیانا درگذشت / یکی دیگر از آخرین باز ماندگان "خانه قمر خانم" هم رفت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
دیانا درگذشت / یکی دیگر از آخرین باز ماندگان "خانه قمر خانم" هم رفت دیانا درگذشت / یکی دیگر از آخرین باز ماندگان "خانه قمر خانم" هم رفت

سی و یک نما- چند روز پیش هنرمندی در جائی آن طرفتر از قطعه ی هنرمندان به خاک سپرده شد که از بهترین هنرمندان رادیو، تلویزیون و سینمای ایران بود. اختر کریمی زند با نام هنری دیانا که اگر نسل های اخیر او را به خاطر بیاورند احتمالا با کارآکتر قدسی همسر قاطبه در سریال ایتالیا ایتالیا و یا نقش کمدی دزدمونای برنامه ی  "کاف شو" پرویز صیاد خواهد بود. اما نسل های قدیمی او را با بازی در سریال "خانه قمر خانوم " بیاد خواهند آورد که وی یکی از آخرین بازماندگان هنرمند این مجموعه ی قدیمی محسوب میشد.

دیانا در سال 1312 در تهران به دنیا آمد. وی همسر یکی از اساتید صدا "عبدالوهاب شهیدی" بود که با لهجه ی شیرین اصفهانی در نقش های ماندگار بسیاری از سریال ها و فیلم های قبل از انقلاب از جمله "خواستگاری" علی حاتمی بازی کرده است.

او بعد از انقلاب هم قرار بود فعالیت هنریش را ادامه دهد اما بعد از یکی دو کار به هر دلیل از دنیای بازیگری کناره گرفت و یا کنار گذاشته شد.

دیانا سال گذشته بر اثر یک حادثه تصادف زمین گیر شد و دو روز پیش در سکوت خبری از دنیا رفت.

گر چه فعالیت هنری او از تئاتر سپاهان اصفهان آغاز شده  اما دردهه چهل بود که با نام هنری دیانا گویندگی رادیو را به صورت حرفه ای شروع کرد و برای اولین بار جلوی دوربین مرحوم "ساموئل خاچیکیان" رفت..

سی و یک نما درگذشت این هنرمند بزرگ را به فرزندش شاپور شهیدی (بازیگر) و خانواده سینما تسلیت می گوید.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید