چهارشنبه, 07 آبان 1399 11:43

از پوستر مستند «لنه ۱۹۲۷ بندرعباس» برای اکران در «هنروتجربه» رونمایی شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
از پوستر مستند «لنه ۱۹۲۷ بندرعباس» برای اکران در «هنروتجربه» رونمایی شد از پوستر مستند «لنه ۱۹۲۷ بندرعباس» برای اکران در «هنروتجربه» رونمایی شد

سی و یک نما - پوستر مستند «لنه ۱۹۲۷ بندرعباس» به کارگردانی بهروز عباسی که به زودی در سینماهای هنروتجربه اکران می‌شود، رونمایی شد.

به گزارش سی و یک نما، پوستر مستند «لنه ۱۹۲۷ بندرعباس» به کارگردانی و پژوهش بهروز عباسی و تهیه‌کنندگی صادق مظفری رونمایی شد.

بنا بر این خبر این مستند درباره سفر جسورانه لنه اشنایدر کاینر هنرمند آوانگارد اتریشی و گروه همراه از آلمان به سمت ایران است. لنه در این سفر که ۲ سال به طول انجامیده است به نقاشی کشیدن از زنان و کودکان می‌پردازد و به همراه برنهارد کلارمن نویسنده مطرح آلمانی در ایران ساخت فیلم مستندی را آغاز می‌کند.

مستند «لنه ۱۹۲۷بندرعباس» بعد از ۹۳ سال به این سفر ماجراجویانه می‌پردازد و مخاطب در این اثر برای اولین بار تصاویر دیده نشده از معماری، مردم و باغ‌های اصفهان، کرمان و بندرعباس را می‌بیند.

پژوهش این اثر بیش از یک سال به طول انجامیده و فیلمبرداری آن از اوایل سال ۱۳۹۸ آغاز و در اوایل سال ۱۳۹۹ به پایان رسیده است.

برخی از عوامل این مستند عبارتند از تصویربردار: محمدرضا مسندانی، تدوین: شهاب آبروشن، صدابردار: بهروز حبیب زاده و موسیقی: معین غلامحسینی.

ترجمه انگلیسی و امور بین الملل این مستند برعهده مهسا جاوید، ترجمه آلمانی برعهده طه موسوی و طراح پوستر نسترن محسنی است.

این مستند به زودی در سینماهای هنرو تجربه سراسرکشور اکران می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید